Oy sayımı devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan paylaşım: Sandıkların başından ayrılmayın

Oy sayımı devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan paylaşım: Sandıkların başından ayrılmayın

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimi için oy verme süreci, Türkiye genelinde bu sabah saat 08.00 prestijiyle başladı, saat 17.00’de sona erdi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde şimdiye kadar sandıkların yüzde 80’i açıldı.

“SAYIM DEVAM EDERKEN SONUÇ AÇIKLAMAK ULUSAL İRADE GASPIDIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oy sayımı devam ederken toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Erdoğan, “14 Mayıs seçimlerinin uhulet ve suhulet ile büyük bir demokrasi şöleni halinde gerçekleşmesi, Türkiye’mizin sahip olduğu demokratik olgunluğun tabiridir. Seçim böylesine olumlu ve demokratik atmosferde geçmişken, oy sayımı da hala sürerken, çarçabuk sonuçlar açıklamaya kalkmak, ulusal iradenin gaspı manasını taşır. Milletimizin teveccühünün devam eden oy sayımına yansıyor olmasından memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

“SANDIKLARIN BAŞINDAN AYRILMAYIN”

Erdoğan paylaşımının devamında şu tabirler yer aldı: “Tüm dava ve yol arkadaşlarımdan, sonuçlar resmi olarak neticelenene kadar, her ne olursa olsun sandıkların başından ayrılmamalarını rica ediyorum. Demokrasi ismine oy veren ve seçim çalışmalarında yer alan tüm vatandaşlarımı tebrik ediyor, her birine farklı başka şükranlarımı söz ediyorum.”