Opel, 2024'te yeni modellerinde kullanacağı ikonik 'Şimşek' logosunu tanıttı

Opel, 2024’te yeni modellerinde kullanacağı ikonik ‘Şimşek’ logosunu tanıttı

Opel, 2024’te yeni modellerinde kullanacağı ikonik “Şimşek” logosunu tanıttı.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, yeni logo, “Opel Compass”ın merkezi ögesini oluşturmaya devam edecek. Birebir vakitte Rüsselsheim merkezli araba üreticisinin heyecan verici ve eleştirmenlerce çok beğenilen tasarım ideolojisinin ana özelliklerinden biri olan Opel Vizör marka yüzünün merkezinde de yer almaya devam edecek.

Şimşek, elektrikle yakından bağlı ve Opel’in elektrikli mobilite çağına yaklaşımını simgeleyen ülkü bir logoya dönüştü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Opel Üst Yöneticisi (CEO) Florian Huettl, yeni logonun artık hiç olmadığı kadar marka ile özdeşleştiğini belirterek, “Sadece yeniliğin ve mobilitenin geniş kitlelerle buluşmasına olan bağlılığımızı sembolize etmekle kalmıyor, birebir vakitte 2028 yılına kadar Avrupa’da büsbütün elektrikli bir marka olma taahhüdümüzün de altını çiziyor. Bu yıl eser yelpazemizde 15 adet elektrikli modelimiz yer alacak.” tabirlerini kullandı.

“IAA Münih Mobilite Otomotiv ve Yan Sanayi Fuarı 2023’deki sürprizlere hazırlanın”

IAA Münih Mobilite Otomotiv ve Yan Sanayi Fuarı’nın dünyanın en büyük araba fuarlarından biri olduğunu aktaran Huettl, bu nedenle geniş, memleketler arası bir izleyici kitlesine yeni logoyı tanıtmak için olağanüstü bir yer olduğunu düşündüğünü, ayrıyeten fuar ziyaretçilerine bir de sürprizlerinin olacağını, Münih’teki standa gelecek olanların çok heyecanlanacağını bildirdi.

Tasarımdan Sorumlu Lider Yardımcısı Mark Adams da “Şimşek, ‘Cesur ve Yalın’ marka ideolojimizin simgesi. Keskin, daha özgüvenli yeni ‘Şimşek’ logomuz, dayanak çemberiyle kesişerek ikonik logomuza yenilikçi ve çağdaş bir görünüm kazandırıyor. Yeni logomuz, Compass tasarım yaklaşımımızın merkezinde yer alıyor. Pusula, ön, art ve iç tasarım öğelerimizin bel kemiğini oluşturuyor.” değerlendirmesini yaptı.

Verilen bilgiye nazaran, Alman araba üreticisi, gelecek yıllarda eser gamında kademeli olarak yeni logosunu kullanıma sunacak. Yeni görünüme sahip birinci seri üretim araçlar 2024’te yollara çıkacak.

Kaynak: AA / Mehmet Kadir Kılınç – Araba