OMÜ Veteriner Fakültesi 96 mezun verdi

OMÜ Veteriner Fakültesi 96 mezun verdi

OMÜ Veteriner Fakültesi 96 mezun verdi

Dönem birincisi: “Fakültemize ilişkin bir çiftliğimizin olmaması bizi deneyimden yoksun bırakmış oldu”

SAMSUN – Ondokuz Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2022-2023 eğitim-öğretim periyodunda 96 mezun verdi. Mezuniyet merasiminde konuşan devir birincisi, “Fakültemize ilişkin bir çiftliğimizin olmaması bizi deneyimden yoksun bırakmış oldu” dedi.

OMÜ Veteriner Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Periyodu Mezuniyet Merasimi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mezuniyet merasiminde öğrenciler büyük coşku yaşadı.

Mezuniyet merasiminde konuşmalarını gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, “Mezun arkadaşlarımızı OMÜ ailesinin bir bireyi olarak görüyoruz. Hasebiyle mezuniyet yalnızca bizim için bir evre olarak görülmektedir. Verici olan, sizi eğiten, denetleyen, notlandıran bizdik lakin bundan sonra biz sizden geriye dönüp bu sistemi notlandırmanızı istiyoruz. Şayet bunu yapabilirseniz aldığınız hoş şeyleri paylaşırsanız, yaşadığınız kaideler içerisinde yeni durumu geriyi bildirirseniz bu sistemin güzelleşmesini, sizden sonraki arkadaşlarınızın sizden daha yeterli yeterlilikte hayata atılacağı, daha az hırpalanacağı daha fazla randıman elde edeceği manasına geliyor” diye konuştu.

“Bizim mesleğimizi öbür mesleklerden bir ölçüde farklı kılan şey sevgidir”

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tütüncü, “Bu süreç bizim ismimize baktığımızda sahiden bilim noktasında, emek noktasında çabalayan, sarf eden ve sizlerin bizlere emanet ettiği gençleri en güzel formda yetiştirmek için efor gösteren bir fakülte takımıyla çok daha farklı bir noktaya geldi. Meslekte bilim ve ilgi çok değerlidir. Ancak bizim mesleğimizi öbür mesleklerden bir ölçüde farklı kılan şey sevgidir. Bu sevginin tezahürü bize emanet edilen öğrencilerimize direkt olarak yansımıştır diye ümit ediyorum” halinde konuştu.

“Fakültemize ilişkin bir çiftliğimizin olmaması bizi deneyimden yoksun bırakmış oldu”

Mezuniyet merasiminde hisli anlar yaşayan devir birincisi Meryem Vural ise “2022-2023 yılı mezunları birincisi olmanın onuru ve gururu içerisindeyim. Ondokuz Mayıs Üniversitesinden mezun olmak, bizlerin kararlı ve yiğit adımlarla ilerlememizi sağlayacaktır. Fakültemize ilişkin bir çiftliğimizin olmaması bizi deneyimden yoksun bırakmış oldu. Şartlar ne olursa olsun bilgi, deneyim, yetenek ve araştırmalarını bizlerle paylaşan başarılı birer veteriner doktor olarak yetişmemiz için çabalayan, daha birinci dönemlerimdeyken bile başarımı, çalışma azmimi görüp beni destekleyen çok bedelli hocalarımıza teşekkür eder hürmetlerimi sunarım” halinde konuştu.

Mezuniyet merasiminde periyot birincisi Meryem Vural fakülte mezuniyet anı kütüğüne plaketini çaktı. Veteriner Fakültesi 16. Mezuniyet Merasimi pasta kısmı, yemin merasimi ve kep atma merasimi ile son buldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Berkay Yıldız – Eğitim