Milletlerarası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi, Ardahan'da köy çocuklarına forma armağan etti

Milletlerarası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi, Ardahan’da köy çocuklarına forma armağan etti

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA), Ardahan’da köy çocuklarına çocuklara forma armağan etti.

UYAFA Genel Lideri Necati Alçık ve UYAFA Yüksek İstişare Konseyi Lideri Özcan Şimşek ile idare konseyi üyelerince Damal ilçesine bağlı Seyitören köyünde yaşayan çocukların talebi üzerine çalışma başlatıldı.

Kırsaldaki çocukların sporla buluşturulması emeliyle “Geleceğin için sağlıklı beslen, hareketli yaşa, toprağını işle ve suyunu israf etme”, “Su, Toprak, Besin ve Spor Hayattır” ve “Çocuklar Sonuçlardan Önemlidir” sloganlarıyla başlatılan çalışmada, UYAFA idaresini temsilen Özcan Şimşek, Seyitören köyüne geldi.

Çocuklarla buluşup Kurban Bayramı’nı kutlayan Özcan Şimşek, yaptığı konuşmada, spor yapmayı seven Seyitörenli çocuklarla Kurban Bayramı’nda buluşmanın memnunluğu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Şimşek, “20 yıldır çocuklar ve gençlere yüzlerce spor gereci dayanağında bulunuyoruz. Bugün de Seyitören’deyiz. Çocuklara spor gereci ikram ettik. Çok memnun oldular. Ardahan’da futbola sevgi duyan çocuklarımızın yaşadığı sevinç içimizi ısıttı. Toplumsal sorumluluk çerçevesinde bunu yerine getirerek huzur bulduk. İnşallah UYAFA olarak daha çok bireye ulaşacağız.” diye konuştu.

Forma giyen çocuklar da ilgililere teşekkür ederek maç yaptılar.

Kaynak: AA / Günay Nuh – Spor