MHP'den anket şirketlerine reaksiyon: Seçimde yüzde 10'u aşarak algı oyunlarını boşa çıkardık

MHP’den anket şirketlerine reaksiyon: Seçimde yüzde 10’u aşarak algı oyunlarını boşa çıkardık

14 Mayıs seçimleriyle ilgili sonuçlar geldi. Resmi olmayan sonuçlara nazaran seçimler ikinci çeşide kaldı. 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin ikinci çeşidi ile ilgili olarak Mhp‘den birinci açıklama geldi.

“TBMM’DE CUMHUR İTTİFAKI ÇOĞUNLUĞU SAĞLAMIŞTIR”

Mhp Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın açıklamasında “Resmi olmayan sonuçlara nazaran, Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Cumhur İttifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan, yarışı açık orta önde tamamlamıştır. TBMM’de de Cumhur İttifakı çoğunluğu sağlamıştır.

“ERDOĞAN YENİDEN AÇIK ORTA BİRİNCİ GELECEKTİR”

Sayın Erdoğan’ın, 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci cinste tekrar açık orta birinci geleceği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olarak seçileceği şimdiden belirli olmuştur. Bu ortada Mhp, milletvekili sayısını arttırarak nitelikli bir kümeyle ve üçüncü parti olarak TBMM’de yine temsil edilmeye hak kazanmıştır. Partimiz aleyhindeki algı çalışmalarının, düzmece kamuoyu yoklamalarının milletimiz nezdinde hiçbir pahası olmadığı görülmüştür.

“SEÇMENİMİZİN ESASLI YAPISI PUSULADA PARLAMIŞTIR”

Muhalefet yanlısı ve temayül dolandırıcısı anket şirketlerince alacağı oy oranı baraj altında gösterilen Mhp, %10’u aşarak algı oyunlarını boşa çıkarmıştır. Partimizin üç hilalde simgelenen kurumsal kimliğinin gücüyle seçmen kitlesinin esaslı ve sağlam yapısı, oy pusulasında parlamıştır. Buna karşılık karanlıkta gölge oyunu oynayanlar, göğe merdiven dayamaya soyunanlar ve suya yazı yazanlar, sandığın altına gömülmüşlerdir.Her seçim sonunda olduğu üzere, MHP muarızı kamuoyu araştırma şirketleri ve bunların kuyruklu palavralarına bel bağlayan çevreler tekrar aykırı köşeye yatmıştır.

“TÜRKİYE’DE KAOS, MAHFİLLER, HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMIŞLARDIR”

İktidarın değişmesini; kendilerine koltuklar, makamlar ve mevkiler verilmesini, hayali baharların gelmesini bekleyenlerin umutları, bir diğer bahara kalmıştır. Seçimler hasebiyle Türkiye’de kaos, karmaşa ve istikrarsızlık uman iç ve dış mahfiller, hayal kırıklığına uğramışlardır.

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın.

“YERLİ İŞBİRLİKÇİLER TEKRAR MAĞLUP OLMUŞLARDIR”

Aziz milletimizin engin feraseti; Anka kanadı üzere bütün ülkeyi sarmalayıp kuşatmış, demokratik yarışın gölgelenmesine müsaade vermemiştir. 14 Mayıs Seçimleri, Türkiye üzerinde hain emeller besleyen; topraklarımızda yine Sevr’i hortlatıp evvel özerk, sonra da bağımsız uydu devletçikler kurmaya heveslenen şer odaklarına verilmiş şiddetli ve caydırıcı bir karşılık olmuştur. Egemenlik haklarımıza göz diken bedhahlar ve bir asır sonra tekrar müstevli rolüne soyunmuş bedbahtlarla bunların yerli işbirlikçileri, tekrar mağlup olmuşlardır. Halk iradesini eğip bükmeye çabalayan bilumum aktör ve figüranlar, şahsen ulusal irade marifetiyle bozguna uğratılmıştır.Birlik ve bütünlüğümüze, dirlik ve sistemimize, bağımsızlık ve güvenliğimize uzanan eller bir daha kalkmamak üzere kırılmıştır. “Yirmi Birinci Yüzyılda Önder Ülke Türkiye” ideali için yola çıkan Cumhur İttifakı kervanının önünü kesmeye yeltenen eşkıya ve uğruların tuzakları yıkılmış, pusuları dağıtılmıştır.

“MİLLETİMİZ TERÖRİSTSEVİCİLİĞE GEÇİT VERMEMİŞTİR”

İtibar suikastları, aleyhte algı operasyonları, siyasi manipülasyon ve spekülasyonlar; sırtını millet iradesine dayayan Cumhur İttifakı tarafından etkisiz hâle getirilmiştir. Felaket tellallığının, kaos çığırtkanlığının, yıkım senaryolarının, siyasi ve ekonomik izmihlal yavelerinin, milletimiz tarafından asla satın alınmadığı görülmüştür. Milletimiz, terörist seviciliğe ve bölücü örgüt borazanlığına geçit vermemiştir. Milletimiz; mağduriyet ve fakirlik taslama seanslarına, uydurma hürriyet ve adalet havariliğine, riyakâr barış nakaratlarına, ikiyüzlü demokrasi havariliğine prestij etmemiştir. İçinde bulunduğumuz yüzyılı Türk asrına çevirmek için yıllardır sürdürülen gayretlerin boşa çıkmadığı; milletimizin, geleceğe dair umutlarını yitirmeyip tersine eskisinden daha ümitvar, iştiyaklı, coşkulu ve heyecanlı olduğu tecelli eden seçim sonuçlarıyla ortaya çıkmıştır.

“14 MAYIS’TA TECELLİ EDEN MİLLET İRADESİDİR”

Seçimlerin galibi, şahsen Türk milletidir. 14 Mayıs akşamında tecelli eden, millet iradesidir. Böylelikle ulusal iradenin önünde hiçbir beşerî gücün duramayacağı, onu hiçbir kuvvet ve kudretin yenemeyeceği bir sefer daha gözler önüne serilmiştir. 14 Mayıs Seçimlerinin sonuçları; icranın kararlılık, sürat ve çevikliğinin devamı; yasamanın siyasi müessiriyetinin kalıcılığı, yargıda adaletin tecellisinin kâmilen yerleşmesi açısından büyük değer taşımaktadır. Seçimlerde Cumhur İttifakına verilen oylar, zillet ittifakı sözcülerince Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Türkiye’yi her alanda tıkanmaya ve tek adamlığa götürdüğü argümanlarını çürütmüştür.