Marmaris Belediyesi 9 Günlük Bayram Tatilinde 3 Bin 192 Ton Çöp Topladı

Marmaris Belediyesi 9 Günlük Bayram Tatilinde 3 Bin 192 Ton Çöp Topladı

Marmaris Belediyesinde misyonlu paklık takımlarınca 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde, konut ve iş yerlerinden 3 bin 192 ton çöp toplandığı bildirildi.

Marmaris Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, yerli nüfus ve evvelden gelen tatilcilere ek olarak 9 günlük tatil devrinde ilçeye gelenlerle birlikte Marmaris’in nüfusu kapasitenin çok üstüne çıktı.

İlçeye bayram tatili sürecinde yaklaşık 125 bin araç girişi oldu. Halk sıhhatinin korunması için tedbir alınırken, Marmaris Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğüne 234 işçi desteği yapıldı. Gruplar, ilçenin paklığı için 7/24 temeline nazaran çalıştı.

Tatil periyodunda 3 bin 22 ton evsel atık, 170 ton karışık ambalaj atığı geri dönüşüme kazandırıldı. Bayram öncesi günlük 90-100 ton ortasında atık toplanan ilçede bu sayı bayram tatilinde üç katına çıktı. 9 günlük süreçte günlük ortalama 355 ton evsel nitelikli atık toplandı. Bu ölçü ile bir ayda toplanan atık ölçüsüne 9 günde ulaşıldı.

Tatil mühletince belediye santraline gelen 455 şikayetin 185’ini kaldırım yahut yaya yoluna park etme, seyyar satıcılık, inşaat yasağına uymama üzere hususlar oluşturdu.

Marmaris Belediye Lideri Mehmet Oktay, ilçede bayram tatili mühletince büyük bir sorun yaşanmadığını, ilçeyi pak tutmak ve bayramın huzur içinde geçmesi için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Kaynak: AA / Sabri Kesen – Aktüel