Manipülasyon savlarına karşı Anadolu Ajansı'ndan açıklama geldi: Muhakkak bir yüzdeye kadar paylaşımda bulunmadık

Manipülasyon savlarına karşı Anadolu Ajansı’ndan açıklama geldi: Muhakkak bir yüzdeye kadar paylaşımda bulunmadık

Sandıkların kapanıp oy sayma sürecine geçilmesiyle birlikte tüm Türkiye çıkacak sonuçlara kilitlendi. Adayların aldığı oylarla ilgili farklı datalar gelirken, Anadolu Ajansı (AA) savlarına karşı açıklama yaptı.

“VERİLER SANDIK SONUÇLARINA DAYANIYOR”

Açıklamada şu sözlere yer verildi: “Anadolu Ajansı olarak Türkiye genelindeki sandıklardan 2500 çalışma arkadaşımız ve iş birliği yaptığımız araştırma şirketi aracılığıyla sandık sonuç tutanaklarını alıyoruz. Müşterilerimize sağladığımız bilgiler, her partinin ıslak imzası bulunan sandık sonuçlarına dayanıyor. Kelam konusu tutanaklardaki sonuçları müşterilerimize direkt servis ediyoruz. Tutanaklar ortasında bir ayrım gözetmiyor, tutanakları geliş sırasına nazaran süratli bir formda iletiyoruz.

“BELLİ BİR YÜZDEYE KADAR RASTGELE BİR PAYLAŞIMDA BULUNMADIK”

Daha evvel kamuoyuna açıkladığımız stratejiye uygun olarak, dataları abonelerimize daha sağlıklı ve istikrarlı bir formda iletebilmek gayesiyle, sandıkların belirli bir yüzdesi açılana kadar rastgele bir paylaşımda bulunmadık.

“MESNETSİZ İTHAM VE SAVLARI REDDEDİYORUZ”

Anadolu Ajansı, her türlü siyasi tartışmadan bağımsız bir biçimde vazifesine devam edecektir. Anadolu Ajansı olarak şirketimize yönelik her türlü mesnetsiz itham ve argümanları reddediyor, dezenformasyon içeren tüm itham ve savlara karşı yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı beyan ediyoruz. Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”