Kuşadası Plajlarında Cankurtaranlar Boğulma Hadiselerine Karşı Tetikte

Kuşadası Plajlarında Cankurtaranlar Boğulma Hadiselerine Karşı Tetikte

Kuşadası Belediyesi‘nin iştiraki Arya Turistik Tesisleri A.Ş. tarafından işletilen plajlarda misyon yapan gümüş dokümanlı cankurtaranlar, yaz dönemi boyunca mümkün boğulma hadiselerine karşı tetikte bekliyor. Denizi tertipli olarak dürbün ve jet ski ile tarayan cankurtaranlar, çok yoğunluğun yaşandığı 9 günlük Kurban Bayramı tatili de dahil olmak üzere dönem başından bu yana 24 kişiyi kurtardı.

BAYRAM MESAİLERİ AĞIR GEÇTİ

Kuşadası’nın nüfusu 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde İstanbul, Ankara ve İzmir üzere büyükşehirlerden gelen tatilcilerle birlikte yaklaşık 2 milyonu buldu. Tatil için Kuşadası’nı seçen turistler ile günübirlik ziyaretçiler kentte Arya A.Ş. tarafından işletilen plajlara akın etti. Denizlerdeki boğulma olaylarına karşı cankurtaranlar da ağır bir mesai yaptı. Cankurtaranlar, bayram tatili de dahil olmak üzere dönem başından bu yana geçen müddette 24 kişiyi boğulmaktan kurtardı.

“YAPTIĞIMIZ İHTARLARI DİKKATE ALIN”

Cankurtaranların şefi Tayfun Çelik, denize girenlerin kesinlikle yapılan ikazları dikkate alması gerektiğini belirterek, “Bizler için insan hayatı çok kıymetli. Rastgele bir boğulma olayına mümkün olan en kısa müddette müdahale ediyoruz. Bu manada vakitle yarışıyoruz diyebiliriz. Gerekli olan tüm eğitimleri aldık. Ayrıyeten teknik donanımız da tam. Cankurtaranlar olarak vatandaşlardan istediğimiz tek şey denize girmenin tehlikeli olabileceği durumlarda yaptığımız ikazları dikkate almaları” dedi.

Kaynak: ANKA / Turizm