Kurban eti yerine pay sahiplerine salam veren baba ve oğuldan değişik savunma

Kurban eti yerine pay sahiplerine salam veren baba ve oğuldan değişik savunma

1800 ŞAHSA KURBAN PAYI SATTILAR

Osmangazi ilçesi Demirtaş Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir et restoranı işleten Enes Açıkgöz ile babası Ali Açıkgöz, Kurban Bayramı için toplam 1800 şahısla anlaşıp kurban payı sattı. Kurban vekaleti alan işletme sahipleri, etlerin paketlenmiş kıyma ve vakumlanmış bütün et halinde teslim edileceğini belirtti. Kesilen kurbanlıkların etleri, bayramın 1’inci gününden itibaren hak sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

3 TON 800 KİLOGRAM ET İMHA EDİLDİ

Bayramın 2’nci günü etlerini teslim almaya gelen kurban sahiplerinden kimileri ile firma sahipleri ortasında, etlerin bozuk olduğu ve dini yöntemlere uygun kesilmediği argümanları üzerine tartışma çıktı. İhbarla olay yerine polis, zabıta ve Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü grupları sevk edildi. Gruplarca yapılan incelemede, restoranın soğuk hava deposunda koli içerisinde paketlenmiş kıyma, kuşbaşı ve sucuk üzere eserlerin üretim ve paketleme yeri ile fatura ve taşıma dokümanlarının eksik olduğu tespit edildi. Ayrıyeten deponun da ruhsatsız işletildiği belirlendi. Yapılan incelemelerin akabinde Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü takımlarınca 3 ton 800 kilogram et imha edildi.

“TALEP GELİNCE ŞARKÜTERİDEN ET İSTEDİK”

ŞİKAYETÇİ SAYISI 235’E YÜKSELDİ

Öte yandan, soruşturma kapsamında 111 olan şikayetçi sayısı son iki günde 235’e yükselirken, mağdur olan bireylerin maddi ziyanının yaklaşık 1 milyon 700 bin TL olduğu belirtildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Semih Şahin – Aktüel