Konut sahibi dehşeti kamerada! Kiracısını karısının yanında tekraren bıçakladı

Konut sahibi dehşeti kamerada! Kiracısını karısının yanında tekraren bıçakladı

Sarıyer Merkez Mahallesi’nde evvelki gün saat 10.30 sıralarında meydana gelen olayda bir mühlet evvel kirasına 10 bin lira artırım yapıldığı öğrenilen Serkan K. (42), artırımı kabul etmemişti. Bu duruma öfkelenen mesken sahibinin oğlu Kerem G. (40), konutun kapısına gelip kiracısını “evden çıkacaksın” diyerek tehdit etmişti. Olayın akabinde Kerem G. kiracısını cadde üstünde görmüştü. İkili ortasında başlayan tartışma hengameye dönüşmüş, bıçağını çıkartan Kerem G., Serkan K.’yı bacaklarından ve kasığından yaralamıştı.

KİRACI AĞIR BAKIMDA

Olay yerinde çok ölçüde kan kaybeden Serkan K., taksiyle Sarıyer Çayırbaşı Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Mesken sahibinin oğlu Kerem G. ise olay yerinden süratle uzaklaşarak kayıplara karışmıştı. Yaşananlar akabinde ihbar üzerine olay yerine polis takımı sevk edilmişti. Kısa müddette olay yerine gelen polis grupları, güvenlik şeridi çekerek tedbir aldıktan sonra bir müddet inceleme yapmıştı. Ağır yaralı adamın ise ameliyata alındığı ve hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilmişti.

EŞİNİN YANINDA BIÇAKLADI

Öte yandan yandan yaşanan o dehşet anlarına ait manzaralar ortaya çıktı. Manzaralarda, kiracı adam eşiyle kaldırımda yürüdüğü esnada ayağı kayıp yere düşüyor. O esnada mesken sahibi bıçakla kiracısını yaralıyor. Vatandaşlar yaralının etrafında toplanırken, saldırgan da bıçakla koşarak kaçıyor.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Öte yandan Sarıyer Asayiş Ofis Amirliği polislerinin yaptığı çalışma sonucunda kuşkulu Kerem G., Beşiktaş Ortaköy’de olayda kullandığı bıçakla birlikte kısa müddette kıskıvrak yakalanmıştı. Gözaltına alınarak emniyete götürülen Kerem G., tabirinin alınması ve isimli süreçlerinin yapılması sonrasında adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan şahıs, “kasten yaralama” hatasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Aktüel