Kılıçdaroğlu'ndan Merdan Yanardağ'ın tutuklanmasına reaksiyon: Bu yanlıştan derhal dönün

Kılıçdaroğlu’ndan Merdan Yanardağ’ın tutuklanmasına reaksiyon: Bu yanlıştan derhal dönün

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir televizyon programında terörist elebaşı Abdullah Öcalan’la ilgili kelamları reaksiyon çeken Gazeteci Merdan Yanardağ’ın tutuklanmasına reaksiyon gösterdi. Kılıçdaroğlu, “Bu yanlıştan derhal dönülmeli, Merdan Yanardağ özgür bırakılmalıdır.” dedi.

Gazeteci Merdan Yanardağ, katıldığı bir televizyon yayınında terör örgütü PKK/KCK’nın elebaşı Abdullah Öcalan hakkında “Tecrit edilmesi hukuka muhalif. Kendisinin özgür bırakılması gerekiyor. Kendisi çok zeki birisidir” tabirlerini kullandı. Hakkında soruşturma açılan Yanardağ tutuklandı.

KILIÇDAROĞLU: BU YANLIŞTAN DERHAL DÖNÜLMELİ

Yanardağ’ın tutuklanma kararına CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan reaksiyon geldi. Kılıçdaroğlu, “Ahlaki kararını yitiren Saray hükümeti, montajlarla algı idaresine devam ediyor. Gazeteci Merdan Yanardağ’ın, hükümetin neyi, neden yaptığını hatırlattığı konuşmasının bir kısmı üzerinden tutuklanması, ülkemiz ismine utanç vericidir. Bu yanlıştan derhal dönülmeli, Merdan Yanardağ hür bırakılmalıdır” sözlerini kullandı.

ÖZGÜR ÖZEL DE REAKSİYON GÖSTERDİ

CHP Küme Lideri Özgür Özel ise toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Merdan Yanardağ’ın tutuklanması kararı hukuksuzdur. Bu karar, iktidarın yargı üzerindeki vesayetini kanıtlamaktadır” dedi.