Çeşme'de 'Tuvalet 50 lira' yazısını asan işletmeci konuştu

Çeşme’de ‘Tuvalet 50 lira’ yazısını asan işletmeci konuştu

Çeşme‘de ‘Tuvalet 50 lira’ yazısını asan işletmeci konuştu

İZMİR İzmir’in turizm merkezi Çeşme‘de tuvalet fiyatının 50 lira olduğuyla ilgili yazılan ve toplumsal medyada gündem olan yazıyı yazan işletmeci açıklama yaptı. İşletmeci, ilçede bir çok noktada fiyatsız tuvalet olmasına karşın gereksinimini gidermek isteyen vatandaşların ısrarcı olduğu gerekçesiyle bu yazıyı asmak zorunda olduklarını söyledi.

Özellikle 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde nüfusu 1 milyona yaklaşan İzmir’in ünlü tatil merkezi Çeşme‘de tuvalet fiyatının 50 lira olduğunu belirten bir yazı, toplumsal medyada günün en çok konuşulanları ortasına girmişti. Twitter’da yapılan bir paylaşıma nazaran, Çeşme‘de tuvalet fiyatının 50 lira olduğuyla ilgili görsel, bir çok vatandaş tarafından reaksiyonla karşılanırken, yazıyı işletmesinin duvarına asan iş yeri sahibi, hususla ilgili açıklama yaptı.

“Tuvaletimizi kullanmamalarını sağlamak için biz de bu yazıyı yazmak zorunda kaldık”

Kapasite olarak daha az şahsa hizmet verebilmelerine karşın her gün yüzlerce vatandaşın yalnızca tuvalet gereksinimini gidermek için kafelerine geldiğini, tuvaleti kullanma konusunda da ısrarcı olduklarını söyleyen işletmeci bu husustan mağdur olduklarını söyledi. Bu yazıyı astıktan sonra vatandaşların ısrar etmediğini vurgulayan işletmeci, “Bu yazıyı çok mağdur olduğumuz için geçen hafta bu yazıyı asmıştık. Toplumsal medyada bu yazı çok konuşuldu bu olay. Çabucak karşımızda restoranlar bulunduğu için bizim kafemize her gün 100 – 150 kişi tuvalet muhtaçlığını gidermek için talepte bulunuyor. Bizim altyapımız bu insanların tuvalet gereksinimlerini karşılamaya uygun değil. Bizim kapasitemiz esasen azamî 30 kişilik. Çeşme Belediyesi’nin zati çabucak yakınımızda, kalede fiyatsız tuvaleti var. Lakin gelen vatandaş burada ısrarcı olunca, tuvaletimizi kullanmamalarını sağlamak için biz de bu yazıyı yazmak zorunda kaldık. Bu yazıyı yazdıktan sonra da rahat ettik. Turizm ilçemiz Çeşme’de her türlü hizmet kusursuz bir biçimde verilmektedir. Burada bir arka niyet, yöntemsiz para kazanma üzere bir niyetimiz yoktur. Çeşmemizin bu türlü makus reklamlarla anılmasını istemeyiz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali İhsan Çiftçi – Turizm