Kılıçdaroğlu'ndan Kurban Bayramı iletisi: Ömrün her alanına yayan bir ülkede yaşamak isteriz'

Kılıçdaroğlu’ndan Kurban Bayramı iletisi: Ömrün her alanına yayan bir ülkede yaşamak isteriz’

CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu, yarın başlayacak Kurban Bayramı münasebetiyle bugün bir kutlama bildirisi yayınladı. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı bildirisinde, “Bizler; ahlaki, vicdani ve insani bedelleri bayramlarda hatırlayan değil, tabiatın doğallığını korumak dahil, hayatın her alanına yayan bir ülkede yaşamak isteriz. Öte yandan, yaşatılan ekonomik buhran nedeniyle alım gücü ve refah seviyesi düşen ve sevinci elinden alınan sevgili halkımızın keyifli ve huzurlu bir bayram geçirmesini dilerim” dedi.

“DEMOKRASİNİN VARLIK NEDENİ BUDUR”

Kılıçdaroğlu’nun bayram bildirisi şöyle: “Kurban Bayramı, birlikteliğin olduğu kadar sevginin, müsamahanın, gülümsemenin, selamlaşmanın, önyargılarımızdan arınmanın da günüdür. Bunları gerçekleştirdiğimizde adaleti de inşa etmiş olacağız. Bu nedenledir ki devleti yönetenler, liyakat sahibi ve adaletli davranmak zorundadırlar. Aslında demokrasinin varlık nedeni de bu.

“ADALET ARAYIŞI, UMUT ARAYIŞIMIZIN DA DAİMA CANLI TUTULMASI DEMEKTİR”

Unutulmaması gereken gerçek, insanlık tarihinin bir manada adaleti arama ve adaletsizliklerle gayret tarihi olduğudur. Açıkça söz etmek gerekirse adalet arayışı, birebir vakitte umudun tüketilmemesi ve umut arayışımızın da daima canlı tutulması demektir.

“ALIM GÜCÜ DÜŞEN VE SEVİNCİ ELİNDEN ALINAN HALKIMIZIN MEMNUN BİR BAYRAM GEÇİRMESİNİ DİLERİM”

Dolayısıyla bizler; ahlaki, vicdani ve insani kıymetleri bayramlarda hatırlayan değil, tabiatın doğallığını korumak dahil, hayatın her alanına yayan bir ülkede yaşamak isteriz. Öte yandan, yaşatılan ekonomik buhran nedeniyle alım gücü ve refah seviyesi düşen ve sevinci elinden alınan sevgili halkımızın memnun ve huzurlu bir bayram geçirmesini dilerim.

Bu hislerle, Büyük Başkan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve terör örgütlerine karşı çabada hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ayrıyeten vücutlarını bizler ve vatanımız için siper etmiş gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Kurban Bayramı’nız kutlu olsun.”

Kaynak: ANKA / Siyaset