Kemer'de Bayram Tatili Doluluk Rekoru

Kemer’de Bayram Tatili Doluluk Rekoru

ANTALYA’nın 49 bin 383 nüfuslu Kemer ilçesi, 9 günlük bayram tatilinde günde 200 bin yerli ve yabancı turiste konut sahipliği yapıyor. Nüfusu 4 kat artan ilçenin Kaymakamı Hüseyin Çam, “124 bin yatak kapasitesine sahip ilçemizde, yüzde 100 doluluk oranına ulaştık” dedi.

Kemer ilçesindeki oteller, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Turistlerin yoğunluk oluşturduğu ilçede nüfus, 200 bini aştı. 49 bin 383 kişinin yaşadığı ilçenin nüfusu, günübirlik ziyaretçiler ile 4 kat arttı. Günün her saati farklı aktiviteler ile tatillerini geçiren, plajlarda güneşlenip, yüzen turistler, bilhassa kıyılarda yoğunluk oluşturdu. Sırasıyla en çok Rusya, Almanya, İngiltere ve Polonya’dan ziyaretçi ağırlayan ilçe, 200 ülkeden turiste konut sahipliği yapıyor. Turist yoğunluğu nedeniyle araç sayısı ve nüfusu artan ilçede; Jandarma Komutanlığı ve Kıyı Güvenlik Komutanlığı takımları, muhtemel aksiliklere karşı kontrol yapıp, tedbir aldı.

124 BİN YATAK KAPASİTESİ DOLDUKemer Kaymakamı Hüseyin Çam, bayram tatili sürecinde ilçedeki otellerin yüzde 100 doluluk oranına ulaştığını belirtti. Çam, “Kemer olarak Kurban Bayramı’nı en hoş biçimde geçiriyoruz. 124 bin yatak kapasitesine sahip ilçemizde, yüzde 100 doluluk oranına ulaştık. Günübirlik ziyaretçiler ile ilçede tatil yapanların sayısı 200 bini aştı. Konuklarımızı ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Rastgele bir sorun olmadan Kurban Bayramı’nı geçiriyoruz” dedi.130 BİN KONAKLAYAN 70 BİN GÜNÜBİRLİK

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Lideri Volkan Yorulmaz ise “Kemer’deki tesislerde 130 bin civarında konaklayan konuğumuz var. Günübirlik gelenler, Antalya’dan ve öbür kentlerden gelenler ile tatilci sayısı 200 bini aşıyor” diye konuştu. 130 bin konaklayandan 70 binin günübirlik olduğunu belirten Yorulmaz, hizmet kalitesi nedeniyle tesislerin dolduğunu söyledi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Levent Yenigün – Turizm