Kdz. Ereğli Belediyesi 23. Memleketler arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Şenliği'ne Hazır

Kdz. Ereğli Belediyesi 23. Memleketler arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Şenliği’ne Hazır

Kdz. Ereğli Belediye Lideri Halil Posbıyık, ’23. Milletlerarası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’ öncesinde vazifeli işçiyle toplantı yaptı. Lider Posbıyık, bu yıl da yurt içinden ve yurt dışından ağır ilgi gördüklerini belirterek, “Belediye olarak biz hazırız. Türkiye’nin ödüllü en büyük şenliğini yeniden en düzgün biçimde yapıp, kentimizin ismini; sevgi, barış, dostluk hislerimizi tüm dünyaya haykıracağız” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi, 6-9 Temmuz günlerinde yapılacak 23. Memleketler arası Sevgi, Barış, Dostluk Kültür ve Sanat Şenliği öncesi son hazırlıklarını tamamladı. Lider Posbıyık, şenlikte vazife yapacak grupla toplantı yaparak çalışmaları koordine etti. Belediye yemekhanesinde düzenlenen toplantıda Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, hazırlıklar konusunda bilgi verdi. Vazifeli işçiye iş kısmı anlatılarak gerekli planlamalar yapıldı.

Başkan Posbıyık, şenliğin muvaffakiyete ulaşmasında misyonlu işçinin büyük katkısı bulunduğunu lisana getirerek, “Sizlere teşekkür ediyorum. Kdz. Ereğli Belediyesi çalışanları artık bu mevzuda uzmanlaştı. Başarılı bir şenliğin arkasında, gece temizlikçisinden en üst kademeye kadar misyonlu takımların büyük katkısı var. Bu yıl da başarılı bir şenlik geçirmek için tüm hazırlıklarımız tamam, geri sayım başladı, sizlere güveniyorum” diye konuştu.

Yurt içi ve yurt dışından şenliğe ağır bir ilginin olduğunu söyleyen Lider Posbıyık, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin ödüllü en büyük şenliğini yeniden en düzgün formda yapıp, kentimizin ismini; sevgi, barış, dostluk hislerimizi tüm dünyaya haykıracağız. Ereğli halkı şenliğini sahiplendi, her türlü dayanağı veriyor. Maddi manevi hiçbir düşüncemiz yok. Dünyanın birçok ülkesinden şenlik için Ereğli’ye gelenler var. Çok sayıda telefon alıyorum. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Yaşadığımız onca külfetli bir devrin akabinde halkımıza 4 gün başını rahatlatacağı, keyifli olacağı bir periyot geçirtmek istiyoruz. Bunun için biz hazırız, sizleri bekliyoruz.”

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat