KAYMEK ve ADEM ortasında el sanatları kursları için iş birliği protokolü imzalandı

KAYMEK ve ADEM ortasında el sanatları kursları için iş birliği protokolü imzalandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Mesleksel Eğitim ve Kültür AŞ (KAYMEK) ile Hacılar Aile Takviye Merkezi (ADEM) ortasında el sanatları kursları düzenlenmesine ait iş birliği protokolü imzalandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, imza merasimine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve KAYMEK İdare Şurası Lideri Serdar Öztürk, Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu ve Büyükşehir Belediyesi İşletmeler ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın ile kurumların işçisi katıldı.

Başkanlık toplantı salonundaki imza merasiminde konuşan Öztürk, KAYMEK’in kentin 6’ncı üniversitesi üzere faaliyet gösteren eğitim ordusuna sahip olduğunu belirtti.

Sivil toplum kuruluşlarıyla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla, meslek edindirme kurslarıyla iş birliği içerisinde bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Öztürk, protokolün iyi olmasını diledi.

Kaymakam Dertlioğlu ise iki kurum ortasındaki iş birliğinin çok pahalı olduğunu, KAYMEK’in gücünden, deneyiminden faydalanmak istediklerini söz etti.

Protokol kapsamında, Hacılar ilçesinde yaşayan dezavantajlı olarak nitelendirilen 20-60 yaş ortası bayanların faydalanacağı, ilçede yaşayan kursiyerlerinin katılacağı, meslek edindirilmesi ve katma kıymet üretimini amaçlayan el sanatları alanında kurslar düzenlenecek.

Kaynak: AA / Esma Küçükşahin – Eğitim