Kartal Belediyesi Öğrencilere Tercih Danışmanlığı Hizmeti Sunuyor

Kartal Belediyesi Öğrencilere Tercih Danışmanlığı Hizmeti Sunuyor

p> Kartal Belediyesi‘nin alanında uzman eğitmenleri, tercih periyodunda öğrencilere danışmanlık hizmeti veriyor.  Kartal meydanında kurulan tercih çadırına gelen öğrenciler ve veliler, Liselere Geçiş Sistemi ( Lgs ) sonrası bilgilendiriliyor.

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kurulan çadırda, Mustafa Necati Etüt Merkezi öğretmenleri, öğrencilerin puanlarına nazaran geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı oluyor. Bu sene tıpkı vakitte LGS birincisi çıkaran merkezin alanında uzman öğretmenleri tarafından verilen hizmet, vatandaşların ağır ilgisiyle karşılaşıyor. LGS’de aldıkları puana ve yüzdelik dilimlere nazaran mahallî yahut merkezi yerleştirme hakkı elde eden öğrenciler, rehber öğretmenler tarafından yönlendiriliyor.

Öğrencilerin en güzel eğitimi almaları emeliyle yapılan tercih ve danışmanlık hizmeti 14 Temmuz Cuma gününe kadar 10.00-18.00 saatleri ortasında fiyatsız olarak devam edecek.

“MUTLU VE BAŞARILI BİR GELECEK TEMENNİ EDİYORUM”

Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel, “LGS’ye giren tüm kardeşlerime başarılı bir eğitim hayatı diliyorum. Burada alınan puanlar doğal ki kıymetli, lakin daha da kıymetli olan gençlerimizin memnunluğu. Bu manada her bir öğrencimiz bizim için çok kıymetli ve değerli. Hayat uğraşının başında olan tüm öğrenci kardeşlerim için memnun ve başarılı bir gelecek temenni ediyorum. Kartal Belediyesi tarafından fiyatsız hizmet veren tercih çadırımıza tüm öğrencileri ve velileri bekliyorum” dedi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Eğitim