Kartal Belediyesi Fiyatsız Yaz Spor Okulu Başladı

Kartal Belediyesi Fiyatsız Yaz Spor Okulu Başladı

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün, çocuk ve gençlerin spor ile erken yaşta tanışmalarını, hayatlarında spora daha çok yer vermelerini ve yaz tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlamak hedefi ile “Spora Adım At Kartal’a Hareket Kat” sloganıyla başlattığı fiyatsız yaz spor eğitimleri, Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi tesislerinde başladı.

Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, jimnastik, tenis, masa tenisi, dans, satranç, akıl oyunları, savunma sporları ve sinema branşlarında eğitim görecek olan öğrenciler, birinci derslerine girdi.

7-12 yaş ortası çocukların katıldığı ve hafta içi 09.00 – 17.00 saatleri ortasında açık olan Yaz Spor Okulu’nda 150 öğrenci 3 hafta boyunca 12 farklı branşta eğitim görecek.

ÖĞRENCİLERİN BESLENME GEREKSİNİMLERİ DA UNUTULMADI

Ücretsiz kurslarda Kartallı çocuklar, yaz tatillerini spor ile kıymetlendirerek ilerde yapmak istedikleri spor branşları ile ilgili profesyonel eğitim alacak ve gerekli teknikleri öğrenecek.

Her yaş kümesinin farklı renklerde forma giydiği Yaz Spor Okulu’nda öğrencilerin öğle ve ikindi yemekleri de Kartal Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Uzman eğitmenler eşliğinde spor yaparak yaz tatillerine farklılık katan çocuklar için hazırlanan Yaz Spor Okulu saat 09.00 ile akşam saat 17.00 saatleri ortasında hizmet veriyor.

YAZ TATİLİ BİTİMİNE KADAR OKULDAN 450 SPORTMEN ÖĞRENCİ MEZUN OLACAK

Yaz Spor Okulu’nun 1. Periyodu 28 Temmuz’a kadar sürecek. 2. periyodu 31 Temmuz – 25 Ağustos, 3. devri ise 28 Ağustos – 15 Eylül tarihleri ortasında gerçekleştirilecek.

Yaz Spor Okulu’ndan toplamda 450 çocuk mezun olarak tatil periyotlarını kendileri için eğlenceli ve yararlı etkinliklerle geçirmiş olacak.

Kaynak: ANKA / Spor