İsveç'te cami önünde Kur'an-ı Kerim yakıldı, polis yalnızca izledi

İsveç’te cami önünde Kur’an-ı Kerim yakıldı, polis yalnızca izledi

Terör örgütlerine verdiği dayanak nedeniyle NATO’ya girme talebi Türkiye tarafından reddedilen İsveç‘te, skandalların arkası ardı kesilmiyor. Daha evvel de Kur’an-ı Kerim’in yakıldığı ülkede bu sefer de polis, bir caminin önünde birebir aksiyonun yapılmasına müsaade verdi. Saat 14.30’da hareketi gerçekleştiren bireye taş atmak isteyen bir vatandaş, polis tarafından yaka paça gözaltına alındı. Yaklaşık 200 kişi bu skandal olayı izlerken kalabalıktan bir şahıs, “Kur’an senin elinde değil, kalbimizde” diye bağırdı.

DAHA EVVEL DE YAPMIŞLARDI

NATO’ya katılmak için Türkiye’nin onayını bekleyen İsveç‘te, Kurban Bayramı’nın birinci gününde yeni bir provokasyon kararı alındı. Daha evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maketinin asılması ve Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasını izleyen İsveç hükümeti, bu sefer de bir caminin önünde Müslümanların kutsal kitabının yakılmasına onay verdi.

“KUR’AN ELİNDE DEĞİL, KALBİMİZDE”

Saat 14.30’da bir kişi caminin önünde üzerine jambon koyduğu Kur’an-ı Kerim’i yaktı. Yaklaşık 200 kişi bu skandal olayı izlerken kalabalıktan bir şahıs, “Kur’an senin elinde değil, kalbimizde” diye bağırdı. Provokatöre taş atmaya çalışan bir şahsa ise polis müdahale etti.