İstanbul İnovatif Etraf Eğitim Merkezi'nde Atölye Kayıtları Başladı

İstanbul İnovatif Etraf Eğitim Merkezi’nde Atölye Kayıtları Başladı

Ataşehir Belediyesi’nin hazırladığı, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nin proje ortağı olduğu İstanbul İnovatif Etraf Eğitim Merkezi’nde (İÇEM) düzenlenecek atölyeler için kayıtlar başladı.

İstanbul’da yaşayan 10-17 yaş kümesindeki çocukların ve gençlerin etraf problemlerine hassaslıklarını artırmayı ve bu problemlere müdahale edebilen donanımlı bireyler olmalarına katkı sağlamayı hedefleyen proje ile ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilere yönelik etraf bahisli eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Ferhatpaşa Mahallesi’nde 350 metrekare kapalı, 1500 metrekare açık alanda hizmet veren İÇEM’de; 3 öğrenci laboratuvarı, 1 seminer salonu ve dış yer eğitim uygulama kısımları bulunuyor.

İÇEM bünyesinde “Ekosistem ve Biyolojik Çeşitlilik”, “Çevre ve Su” “Çevre ve Hava”, “Çevre ve Enerji”, “Çevre ve Toprak”, “Çevre ve Atık Yönetimi” atölyeleri düzenlenecek.

Uzman eğitmenlerin rehberliğinde gerçekleştirilecek eğitim ve uygulamalarla öğrencilere, yağmur suyu hasadı, yenilenebilir güç sistemleri, akuaponik sistem (balık ve bitki yetiştiriciliği), kompostlama ve sürdürülebilir tarım hakkında bilgiler verilip, yenilikçi örnekler sunulacak.

Eğitimlere katılmak isteyen 10-17 yaş kümesindeki çocuk ve gençler için ön kayıt, “https://ebelediye.atasehir.bel.tr/Faaliyet/Index” linkinden yapılacak.

Kaynak: ANKA / Eğitim