Isparta'da yangında konutu kullanılamaz hale gelen aileye belediye yeni konut inşa ediyor

Isparta’da yangında konutu kullanılamaz hale gelen aileye belediye yeni konut inşa ediyor

Isparta‘da çıkan yangında yaralanan ve konutu kullanılamaz hale gelen üç çocuk annesi Elif Mercan, Isparta Belediyesi tarafından inşa edilen yeni yuvasına kavuşmak için gün sayıyor.

Doğancı Mahallesi’nde eşinden ayıldıktan sonra üç çocuğuyla yaşayan Mercan’ın müstakil konutunda, geçen yıl 24 Ekim’de sobadan kaynaklandığı tespit edilen yangın çıktı.

Yangın sırasında konutta bulunan iki çocuğunu kurtarmak için alevlerin ortasına giren Mercan, el ve ayak bölgesinden yaralandı.

Tedavisinin akabinde yangında konutunu kaybetmenin kederini yaşayan anneye, Isparta Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen, yardım eli uzattı.

Aileyle yakından ilgilenen Başdeğirmen, yanan meskenin yerine yeni bir konut inşa edilmesi için Fen İşleri Müdürlüğüne talimat verdi.

Isparta Belediyesince inşaatı başlatılan ve kısa mühlet içinde bitirilmesi planlanan mesken, Mercan ailesinin yeni yuvası olacak.

“Bizi yalnız bırakmadılar”

Yeni konutuna kavuşmak için gün sayan Mercan, yaptığı açıklamada, çocuklarını kurtarmak için yangında yaralandığını, hastanede bir ay tedavi gördüğünü söyledi.

Şu anda kirada oturduğunu lisana getiren Mercan, “Belediye Başkanı’mız sağ olsun ilgileniyor. Allah razı olsun. Başkan’ımız birinci günden itibaren takipçisi oldu, konutumuzu yapıyor. Bizi yalnız bırakmadılar. Çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Doğancı Mahallesi Muhtarı Ali Divarcı da toplumsal belediyecilik anlayışıyla mağdur olan ailenin meskeninin yapıldığını belirterek “Başkan’ımıza teşekkür ediyoruz. Belediye’miz ve hayırseverlerin dayanaklarıyla ailemizi mağdur etmemeye çalışıyoruz.” tabirini kullandı.

Kaynak: AA / Muhammed Enes Yapalıkan – Yeni