İSİG Meclisi: 15 yaşındaki motokurye hayatını kaybetti

İSİG Meclisi: 15 yaşındaki motokurye hayatını kaybetti

İşçi Sıhhati ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde motokurye olarak çalıştırılan 15 yaşındaki Mehmet Akif Güçlü’nün araba çarpması sonrası hayatını kaybettiğini bildirdi.

IŞİG, bugün toplumsal medya hesabı üzerinden 4 iş cinayetini duyurdu. IŞİD birinci olarak Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde motokurye olarak çalıştırılan 15 yaşındaki Mehmet Akif Güçlü dün gece 00.30 sıralarında siparişten dönerken bir arabanın çarpması sonucu hayatını yitirdiğini bildirdi.

İSİG Meclisi’nin mevzuya ait Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Mehmet Akif Zengin… 15 yaşında, motokurye… Kayseri Kocasinan’da gece 00.30 civarı sipariş götürüp, çalıştığı çiğ köfteciye kullandığı elektrikli motosikletle dönerken araba çarpması sonucu hayatını kaybetti.”

KAÇAK MADEN OCAĞINDAKİ GÖÇÜKTE YARALANAN EMEKÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan, İSİG Meclisi, Zonguldak’ta kaçak olarak işletilen maden ocağında meydana gelen göçükte ağır yaralanan 33 yaşındaki Uğur Bıyıklı’nın hayatını kaybettiğini duyurdu.

İŞİG Meclisi’nin yaptığı bir öbür iş cinayeti duyurusu ise İzmir Aliağa’dan oldu. Açıklamaya nazaran, gemi söküm işçisi Günay Ürüncü, İzmir Aliağa fabrikalar bölgesinde Batı Liman firmasının kömür deposunda kepçenin altında kalarak hayatını kaybetti.

İŞİG Meclisi’nin son iş cinayeti duyurusu ise Suriyeli Mustafa A.H. isimli personel ile ilgili oldu. Açıklamaya nazaran, Suriyeli emekçi, İstanbul Eyüpsultan’da bir binanın teras katında tente yaparken yaklaşık 20 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti.

Kaynak: ANKA / Sıhhat