İranlılar Van esnafının yüzünü güldürüyor

İranlılar Van esnafının yüzünü güldürüyor

İranlılar Van esnafının yüzünü güldürüyor

VAN Ülkelerindeki 5 günlük tatili kıymetlendirmek için Van’a gelen İranlı turistler, turizm bölümü başta olmak üzere esnafın yüzünü güldürüyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Royal Berk Otel Genel Müdürü Ebru Yeşilağaç, İran’da yaşanan her tatilin Van esnafını keyifli ettiğini tabir ederek, “İranlı konuklarımız tatillerini Van’da pahalandırmak istiyorlar. Tabi bu da Van esnafını olumlu etkiliyor. Hem İran’a yakınlığı hem cümbüş merkezlerinin olmasının yanı sıra alışverişi ve Van halkını çok sevmelerinden ötürü İranlılar burayı tercih ediyorlar. Şayet biz Van’ı biraz daha eğlenceli hale getirirsek, ilimiz çok daha ilgi odağı haline gelir ve daha çok turist akışı olacaktır” dedi. Van’da turizm döneminin geçen döneme nazaran daha sönük geçtiğinin altını çizen Yeşilağaç, “Şu anda tatil nedeniyle otellerde yüzde 70 oranında bir doluluk oranı var. Ancak gönül ister ki, yılın 12 ayı otellerimiz yüzde 90 oranında bir doluluk oranına ulaşsın” tabirlerini kullandı.

İranlı turistler ise Van’ı ve Van insanını çok sevdiklerini tabir ederek, bu sebeplerden dolayı her fırsatta Van’a geldiklerini söylediler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Atilla İdiz – Kültür Sanat