İnce'nin akabinde Sinan Oğan'da mı adaylıktan çekiliyor? Bomba argümana cevap Ümit Özdağ'dan geldi

İnce’nin akabinde Sinan Oğan’da mı adaylıktan çekiliyor? Bomba argümana cevap Ümit Özdağ’dan geldi

Türkiye tarihinin en kritik seçimleri olarak gösterilen 14 Mayıs seçimlerine 2 gün kala siyaset sahnesinde hareketlilik yaşanıyor.

BOMBA SAV: İNCE’DEN SONRA OĞAN DA MI ÇEKİLİYOR?

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesinin akabinde CET İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan‘ın da adaylıktan çekileceği toplumsal medyada kimi hesaplar tarafından dillendirilmeye başlandı.

ANTALYA PROGRAMINI İPTAL ETTİ İDDİASI

Oğan’ın yarınki Antalya programını iptal ettiği ve kurmaylarına yarın Ankara’da bir ortaya gelme daveti yaptığı öne sürüldü.

ÖZDAĞ’DAN SAVLARA YANIT

Sinan Oğan‘ın adaylıktan çekileceği tezlerine ise CET İttifakı ortaklarından Zafer Partisi’nin Genel Lideri Ümit Özdağ’dan karşılık geldi.

“ZAFER YAKIN, MEŞALELERİ YAKIN”

Özdağ, ” Sinan Oğan‘ın cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiği argümanları palavradan ibarettir. Zafer Partisi ve Sinan Oğan Türk halkının Yeşil Sol ile HÜDA-PAR ortasına sıkışmasına müsaade vermeyecektir. Zafer yakın, meşaleleri yakın” tabirlerini kullandı.

OĞAN: PROVOKASYON DUYUMLARI ÜZERİNE BİR OLAY YAŞAMAK İSTEMEDİK

Öte yandan Sinan Oğan da miting iptallerine ait yaptığı açıklamada, “Türk milletinin aziz evlatları, sonuna kadar uğraşa devam edeceğiz. Son günlerde bize dönük artan provokasyon duyumları üzerine seçimin son günü rastgele bir olay yaşamak istemedik. O sebeple de bu akşam İstanbul’dayım. Haber Türk Tv’de. Yarın Ankara’da olacağım. Bize iştirakler bekliyoruz. Ankara’da olacağız. Lütfen bizim dışımızdaki hiçbir açıklamaya prestij etmeyiniz” tabirini kullandı.