İmamoğlu'ndan seçim sonuçlarına ait dikkat çeken yorum: Kısmen başarılı oldu, bizi 3-4 puan aşağıya çekti

İmamoğlu’ndan seçim sonuçlarına ait dikkat çeken yorum: Kısmen başarılı oldu, bizi 3-4 puan aşağıya çekti

28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ikinci çeşit seçimi için geri sayım devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, konuk olduğu FOX TV ekranlarında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“KURGUYU BOZDUK 49,5’TE KALDILAR”

“Biz oyunu sayın Mansur Yavaş ile bozduk. Çıktık data verdik, dataların elimizde olduğunu gösterdik. İkinci tıpta daha donanımlıyız. Kurguyu bozduk 49,5’te kaldılar” diyen İmamoğlu dikkat çeken bir itirafta bulundu.

“KISMEN BAŞLARILI OLDU, BİZİ AŞAĞI ÇEKTİ”

Seçim mühletince Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından uygulanan stratejinin başarılı olduğunu tabir eden İmamoğlu, “Karşı tarafın çıkıp ‘kardeşim ben 21 yılda neler yaptım neler’ demesi gerekir değil mi? Tam karşıtını yaptı. Kılıçdaroğlu’na, İmamoğlu’na ‘vatan haini’ dedi. Terör örgütleriyle münasebetle suçladı. Bunu itiraf ediyorum, bunu yaptı ve kısmen başarılı oldu. Bence oy farkının sebebi buydu. Biz palavra konuşmayı bilmiyoruz, önemsemedik. Bu insanları birbirine düşüren makûs aklı, çocuklarınıza izlettirmeyin ve dinlettirmeyin. Gıybet var, iftira var, her şey var. Makus lisan süreci tesirli oldu. Bizi olmamız gerekenden 3-4 puan aşağıya çekti” halinde konuştu.