İmamoğlu: Pandora'nın kutusu açıldı, her gece kimin hangi sinemasını izleyeceğimizi şaşırdık

İmamoğlu: Pandora’nın kutusu açıldı, her gece kimin hangi sinemasını izleyeceğimizi şaşırdık

Millet İttifakı cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’de halka seslendi.

“UMUT MU KAZANIR DEHŞET MU?”

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle; “İki taraftan birisi kazanıyor. Hakikat. Ben tarafları size anlatayım. Taraflardan birisi diyor ki ‘Biz gelince her şey çok hoş olacak.’ Umut veriyor. Öbür taraf da diyor ki ‘Ben gidince her şey çok berbat olacak.’ Endişe salıyor. Umut mu kazanır kaygı mu?” tabirlerini kullandı. 21 yıl sonra memleketin geleceğinden korkma diyemiyorsan, hala ben gidersem ülke batar diye milleti korkutmaya çalışıyorsan senin karnen sıfır! Başarısızsın, kendin itiraf ediyorsun. Bu millet korkmaz. Onun için 14 Mayıs’ta millet kazanacak, bir kişi zamanı bitecek. 14 Mayıs’tan sonra milletçe birlik, bütünlük içerisinde devam edeceğiz.”

“ÜRETİM VE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ BAŞLATACAĞIZ”

“13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği birtakım muştuları sizinle paylaşayım” diyen İmamoğlu, şunları anlattı; “Haziran ayında emeklilere bayram ikramiyesi olarak 15 bin lira vereceğiz. Emeklilerin maaşını kolay kolay geçinebilecek bir düzeye getirecek. Ekonomiyi süratle düzelteceğiz. Üretim ve istihdam seferberliği başlatacağız. Esnafı, çiftçiyi, sanayiciyi destekleyeceğiz. Mülakatı çöpe atacağız, vatanın evlatları makamlara liyakatla gelecek.”

“ÇAYKUR BUGÜNE KADAR NE YAZIK Kİ YERLE BİR EDİLDİ”

“ÇAYKUR’un likayatla yönetilmesini sağlayacağız” diyen İmamoğlu, “ÇAYKUR bugüne kadar ne yazık ki yerle bir edildi. Genel Liderimizin muştusunu paylaşmak istiyorum. Çay 15 lira olacak. Yüzde 64 arttırıyorlar çayı. Memlekette enflasyon yüz 130! Enflasyon karşısında da çay üreticisi koruyacağız” tabirlerini kullandı. Üniversite gençlerine seslenen İmamoğlu, “Üniversite gençlerimiz var Rize’de. Üniversitede okuyan gençlerimizin bütün sıkıntılarıyla ilgileneceğiz. Bunlar üniversite nedir bilmiyorlar, üniversiteyi bile baskı altında tutmaya çalışıyorlar. Üniversitedeki akademisyen düşünecek, sorgulayarak, eleştirecek. Deyin ki, ‘Millet İttifakı iktidarında ‘Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ni bile ayağa kaldıracaklar’ deyin” diye konuştu.

“ETRAFINDA KİM VARSA ETRAFINDAN UZAKLAŞTI”