Honda Avrupa'da elektrifikasyon çalışmalarını güçlendiriyor

Honda Avrupa’da elektrifikasyon çalışmalarını güçlendiriyor

Honda, Avrupa pazarındaki elektrifikasyon sürecine ait gelişmeleri aktardığı bir basın toplantısı düzenledi.

Almanya’daki Avrupa Araştırma ve Geliştirme tesisinde düzenlenen toplantıda, Honda‘nın 2050 yılına kadar küresel olarak ulaşmayı hedeflediği karbon nötrlüğü kapsamında; Avrupa’daki faaliyetlerinde atılacak adımlar aktarıldı. Öncelikle SUV modeller ZR-V ve CR-V ile büsbütün elektrikli e: Ny1 olmak üzere üç yeni arabanın yanı sıra Honda‘nın Avrupa’daki birinci elektrikli scooter modeli olan EM1 e: yollara çıkmaya hazırlanıyor. Honda‘nın e: PROGRESS isimli güç idaresi hizmetinin de değerli ölçüde genişletilmesi planlanıyor. 2022 yılında Avrupa pazarında satışa sunulan Civic e: HEV modelinin akabinde araba eser gamını büyüten Honda, yeni elektrikli modelleri ile de mobilite çalışmalarına sürat kazandırmayı amaçlıyor.

Elektrifikasyon sürecine yönelik olarak Honda Motor Europe Lideri ve Yöneticisi Katsuhisa Okuda, Avrupa’daki araba, motosiklet ve güç eserlerinin kullanan sadık müşterinin Honda için değerini vurgularken; şimdiye kadar Avrupa’daki en geniş eser gamına ulaşacakları bilgisini paylaştı. Eserlerin yanı sıra elektrifikasyon sürecinin bir kesimi olarak güç hizmetlerini de geliştirerek küresel sürdürülebilirlik maksatlarına katkı sağlamak üzere değerli temellerin atıldığını belirtti. Ayrıyeten nisan ayının sonlarında da Japonya’da düzenlenen basın toplantısı ile elektrifikasyona sürecindeki ilerleme ve dönüşüme yönelik şimdiki bilgiler ile planlar paylaşılmıştı.

Honda, Avrupa’da elektrikli eser gamı genişliyor

75 yıldır insanların hayatını kolaylaştırmaya, daha inançlı ve sürdürülebilir hale getirmek için mobilite tahlillerine odaklanan Honda, karbon nötr amaçlarına ulaşmak için mühendislik çalışmalarının katkısıyla teknolojilerini ve eserlerini geliştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda; Avrupa’da birinci defa hem tam hibrit hem de birinci plug-in hibrit aktarma organı olan büsbütün yeni ZR-V ve CR-V modellerinin satışa sunulması planlanıyor. 412 kilometrelik sıfır emisyonlu menziliyle Honda’nın Avrupa’daki ikinci tam KONUT eseri olan büsbütün elektrikli e: Ny1 modeli ile Avrupa’da en geniş araba eser gamına ulaşılacak. Arabanın yanı sıra 2023 yılının sonlarında satışa sunulması planlanan Avrupa’daki birinci elektrikli scooter modeli EM1 e: , Honda’nın 2025 yılına kadar dünya çapında tanıtmayı planladığı 10 yeni KONUT modelinden biri olmasıyla öne çıkıyor.

Gelişmeler kapsamında Honda Motor Europe Kıdemli Lider Yardımcısı Tom Gardner, Avrupa’da Civic e: HEV’in satışa sunulması ile eser yelpazesinin büsbütün elektrikli hale getiren birinci bölge olduklarının paylaşırken; ikinci KONUT ve birinci elektrikli scooter dahil olmak üzere üç yeni SUV modelinin tüketicilerin beğenisine sunulması ile Honda’nın küresel sürdürülebilirlik amacına değerli katkılar sağlanacağını söyledi.

Honda, Avrupa’da güç idaresi hizmetini yaygınlaştıracak

Honda’nın mobilite çalışmalarının ilerlemesi için odaklanacağını açıkladığı alanlardan biri olan güç idaresi konusunda da faaliyetleri ve yatırımları genişliyor. Pak güç hizmetlerinin geliştirilmesine odaklanan projeleri ortasında, verimliliği ve sürdürülebilirliği en üst seviyeye çıkaran ek şarj ve depolama tahlillerinin yanı sıra pak bir güç taşıyıcısı olarak hidrojen araştırmaları sunan birinci uygulama olan e: PROGRESS hizmeti yer alıyor. İngiltere’de hali hazırda Honda e: modeli için kullanılan uygun maliyetli ve sürdürülebilir meskende şarj tahlili sunan pak güç hizmeti, yeni e: Ny1 ve plug-in hibrit CR-V şoförlerinin kullanımına da sunulacak. İkinci etapta da müşterilerin şarj ekosistemlerinde güneş gücünden faydalanabilmesi ve hizmetin Avrupa’da Honda dışındaki markaların kullanıcıları ortasında da yaygınlaştırılması maksadı bulunuyor.

Mobilite ile güç idaresinin kesişmesine yönelik olarak Honda Ar-Ge Europe Lideri Takehiro Wada, güç araştırma programının hem toplum hem de müşterileri için akıllı ve sürdürülebilir tahlillerin en yeterli nasıl sunulacağına yönelik bir test alanı olduğunu belirtirken; mobiliteye ve güce hizmetlerine inandıklarının altını çizdi. Wada, bu çalışmaların sadece etrafa ve güç altyapısına katkı sağlamakla kalmayarak tüketiciler için tasarruf imkanı yarattığını ve Honda’nın mobilite vizyonuna da genişleteceğini belirtti.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba