Hırsızlık yapan kişiyi vatandaşlar yakaladı! Linç edilmekten polis kurtardı

Hırsızlık yapan kişiyi vatandaşlar yakaladı! Linç edilmekten polis kurtardı

Eskişehir‘de, banka görevlisinin yükleme yaptığı Atm‘nin art kısmından yaklaşık 50 bin TL para alarak kaçan 26 yaşındaki Ömer C.’yi , peşinden koşan vatandaşlar yakaladı. Çıkan arbede sonucu vatandaşların darbettiği Ömer C., polis takımlarınca kurtarılarak gözaltına alındı.

GÖREVLİNİN BOŞ ANINDAN FAYDALANMIŞ

Olay, akşam saatlerinde Odunpazarı ilçesine bağlı Porsuk Bulvar Bağlantı Sokak’ta meydana geldi. Bir bankanın vazifelisi, sokak üzerindeki Atm‘ye para yüklemek için art kısmını açtı. Para dolu çuvalı içeride bırakıp Atm‘nin ön tarafına geçen misyonlu, sistemi kapatmak ve sırada bekleyenleri uyarmak istediği sırada içeri giren Ömer C., yaklaşık 50 bin TL parayı alıp kaçtı.

Görevlinin bağırması üzerine etraftakiler, Ömer C.’nin peşine düştü. Yaklaşık 200 metrelik kovalamacanın akabinde Ömer C., vatandaşlar tarafından Köprübaşı mevkisinde yakalandı. Şüphelinin elindeki paraları alan vatandaşlar, polise haber verdi. Bu sırada Ömer C., Porsuk Çayı’na atlayarak kaçmak istedi. Buna müsaade vermeyen vatandaşlarla Ömer C. ortasında kısa periyodik arbede çıktı.

LİNÇTEN POLİS KURTARDI

Linç edilmekten, ihbar üzerine gelen polis takımlarınca kurtarılan Ömer C., gözaltına alınarak polis aracına bindirildi. Vatandaşların şüpheliden aldığı paralar ise polise teslim edildi. Sıhhat denetiminden geçirilen Ömer C., tabiri için Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Polis takımları, ATM ve etrafında incelemede de bulundu.

“KENDİNİ SUYA ATMAYA KALKTI”

ATM’den paraları alıp kaçan Ömer C.’yi yakalayanlardan Tansel Uyar, vazifelinin uyarması üzerine şüpheliyi yakaladıklarını anlatarak, “ATM’den bir şahıs kovaladık. Banka vazifelisi arkadaş, buradan bağırarak devam etti. Doğal baya da süratli koşuyordu, üzerinde de para olduğunu tespit ettik. Peşinden koşmaya başladık. Ben de ‘polisim yat yere’ deyince bir duraksattık. İleride de yere yatırıp vazifeli memurlara teslim ettik. Üzerinden de paralar çıktı. Artık de emniyete götürdüler.

Kendini suya atmaya kalktı lakin yakaladık oradaki vatandaşların sayesinde tuttuk, çektik. Sağ salim de paraları aldık. Banka vazifelisi de kurtulmuş oldu. Elimizden bu kadarı geldi” diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel