Hindistan'daki şenlikte elektrik akımına kapılan beşerler yanarak can verdi: 6 meyyit, 15 yaralı

Hindistan’daki şenlikte elektrik akımına kapılan beşerler yanarak can verdi: 6 meyyit, 15 yaralı

Hindistan’da düzenlenen bir şenlikte tahta ve demirden yapılan tahtırevan geçit merasimi sırasında yüksek tansiyon sınırına temas attı. Müthiş olayda elektrik akımına kapılan beşerler yanarak can verdi. Olayda 6 kişi hayatını kaybetti.

YÜKSEK TANSİYON SINIRINA ÇARPTI

Hindistan’ın Tripura eyaletinde yer alan Unakoti’de düzenlenen Rath Yatra Şenliği’nde facia yaşandı. Ulto Rath alayı sırasında tahta ve demirden hazırlanan tahtırevan yüksek tansiyon sınırına çarptı. O sırada tahtırevan bulunan kimi şahıslar elektrik akımına kapıldı.

TAHTIREVAN ALEV ALEV YANDI

Kısa mühlet içerisinde tahtırevan alev aldı. Etraftakiler elektrik akımına kapılmaktan korktukları için yaralananlara anında müdahale edemezken, olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

6 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Korkunç olayda ortalarında çocukların da olduğu 6 kişi öldü, 15 kişi yaralandı. Yaralılardan birçoğunun durumunun kritik olduğu aktarılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HİNDİSTAN’DA TAHTIREVANLARIN UZUNLUĞU 18 METREYE KADAR ÇIKABİLİYOR

Hindistan’daki şenliklerde kullanılan tahtırevanlar devasa boyutlarda yapılıyor. Tahtırevanların yüksekliği 18 metreyi bulabiliyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sohail Khan – Yeni