Hazine ve Maliye Bakanlığı: Kamu kurumlarının satışı için çalışma yapılmıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı: Kamu kurumlarının satışı için çalışma yapılmıyor

Türk Hava Yolları, Türk Telekom ve BOTAŞ üzere kimi kamu kurumlarının satışı için çalışma yapıldığına ait tezlere Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafındanyanıt geldi. Haberin gerçeği yansıtmadığı söz edilirken açıklamada, “Bu haberler, yalnızca güzide kurumlarımızı satış manipülasyonu ile yıpratma uğraşıdır.” denildi.

BAE’YE GİTMESİ SAVLARI ATEŞLEDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in geçtiğimiz hafta günü birlik BAE’ye bir ziyaret gerçekleştirmesi, kimi argümanlara neden oldu. Bir gazetede yer alan haberde Şimşek’in bu görüşmesinden yola çıkarak bakanlığın; Türk Hava Yolları, Türk Telekom ve BOTAŞ üzere birtakım kamu kurumlarının satışı için çalışma yaptığı öne sürüldü.

“BİLİNÇLİ PALAVRA HABERDİR”

Bakanlıktan, bugün bir gazetede yer alan kimi kamu kurumlarının satışı için çalışma yapıldığı haberine ait açıklamada bulunuldu. Kelam konusu haberin gerçeği yansıtmadığına, büsbütün gazetenin kendi yorumlarına dayalı ve şuurlu bir palavra haber olduğuna işaret edilen açıklamada, “Cumhuriyet Gazetesi’nin birinci sayfadan ‘Kalanları Satacaklar’ başlıklı haberi gerçeği yansıtmayan, büsbütün kendi yorumlarına dayalı şuurlu palavra haberdir. Bu haberler, yalnızca güzide kurumlarımızı satış manipülasyonu ile yıpratma uğraşıdır.” tabirleri yer aldı.

İşte o açıklama:

Kaynak: AA / Deniz Çiçek Palabıyık – İktisat