Gaye tahtasındaki işletmenin sahibi kendini bu türlü savundu: Çocuğun kendisi istedi

Gaye tahtasındaki işletmenin sahibi kendini bu türlü savundu: Çocuğun kendisi istedi

Rodos’taki bir işletmede çekilen imajlarda beyaz tişörtlü bir garson, göğsüne kadar gelen tuzlu suyun içinde bata çıka ilerleyerek denizin derin alanlarına yapılan ahşap localara hizmet verirken görülüyordu. Toplumsal medyada paylaşılan bu imgeler büyük reaksiyon çekerken Yunan yetkililer de devreye girmişti.

MEKANIN SAHİBİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Yunan bakanlar, olayla ilgili soruşturma başlatırken, tartışmanın ortasında kalan garson ise, “Ben bu sayede günde 200 euroya kadar bahşiş alıyorum” demiş ve halinden mutlu olduğunun altını çizmişti. Bugün ise tartışmaya husus olan yerin işletmecisi Yunan medyasına konuştu.

“KENDİSİ SUYUN İÇİNE GİRMEK İSTEDİ”

Mekanın sahibi reaksiyon çeken manzaralarla ilgili yaptığı açıklamada “Bu çocuk beş yıldır benimle çalışıyor. O gün özel bir davet vardı. Kendisi suyun içine girmek istedi. Bu sayede yeterli bir bahşiş alıyor. Maaşı da 3 bin euro civarında” sözlerini kullandı.

“BENİ KARALAMAK İSTİYORLAR”

Garsonun giydiği kıyafetin de su geçirmez olduğunu belirten Yunan işletmeci, “Beni ve işletmemi karalamak isteyenler harekete geçti. Öğlenden sonra 10 müfettiş geldi ve her şeyi incelediler ancak her şeyin yasal olduğunu gördüler. Kıyı güvenlik grupları de geldi ve onlar da her şeyin kanunlara uygun olduğunu gördü. Çalışanlarımın güvenliğine öncelik veriyorum. Diğer bir açıklama yapmayacağım ve çalışanlarım da birebir şeyleri söyler” dedi.

BAKANLIK DEVREYE GİRMİŞTİ

Hafta sonu çekilen ve toplumsal medyada paylaşılan imgelerin akabinde reaksiyonların artması üzerine Yunan yetkililer soruşturma başlatmıştı. Yerin sahibinin, Yunan parlamentosunun kantininin işletmeciliğini yapan bir teşebbüsçü olduğu öğrenilirken Çalışma Bakanı Adonis Georgiadis ve kabinedeki bir başka bakan olan Denizcilik Bakanı Miltiadis Varvitsiotis de soruşturma başlatıldığını doğrulamıştı.