Fatih Altaylı, Habertürk'ten ayrıldı

Fatih Altaylı, Habertürk’ten ayrıldı

Habertürk’te yayınlanan “Teke Tek”, “Teke Tek Özel” ve “Teke Tek Bilim” programların sunuculuğunu yapan gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk’ten ayrıldığını açıkladı. Altaylı, gazetedeki son köşe yazısında “Bana katlanan herkese teşekkürler” başlığıyla okuyucu ve izleyicilerine veda etti.

“YOLLARI AYIRMAYA KARAR VERDİK”

Seçimin birinci çeşidinin sonlanmasının akabinde ayrılık kararı alan Altaylı, “Türkiye yeni bir dönemece girerken, dost dediğim birine daha fazla keder olmamam gerek herhalde. Benim özgürlüğüm, onun yükü olmamalı. Bu yüzden de aslında bir müddettir başımda olan bir şeyi hayata geçirmenin vakti geldiğine inandım. Ve dün 15 yıldır çok yakın çalıştığım ve güvendiğim Sevgili Kenan Tekdağ’la konuştuk. Yolları ayırmaya karar verdik” dedi.

BİR MÜHLET KENDİ SİTESİNDEN YAZMAYA DEVAM EDECEK

Şu an için ne yapacağını bilmediğini söyleyen Altaylı, “Belki uzun, tahminen kısa bir tatil. 40 yıldır yazmak dışında bir iş yapmadım. Olasıdır ki, kendi köşemde, kendi halimde bir şeyler müellifim. Sonrası? Vallahi bilmiyorum.” tabirlerini kullandı. Altaylı bir mühlet kendi sitesinden yazmaya devam edeceğini söyledi.