Erdoğan: Kılıçdaroğlu koltuğunu kaybedeceğini anladıkça zehirli bir siyaset lisanına sarıldı

Erdoğan: Kılıçdaroğlu koltuğunu kaybedeceğini anladıkça zehirli bir siyaset lisanına sarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün basına kapalı gerçekleşen istişare toplantısına başkanlık etti. Görüşmede seçim sürecini kıymetlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan 2. cins için de değerli iletiler verdi.

“MESAJLAR SÜRECİN NASIL GEÇECEĞİNİ GÖSTERİYOR”

Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün düzenlediği basın toplantısında kendisine yönelik sarf ettiği kelamlara sert reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan “14 Mayıs gecesinden itibaren muhalefetin buram buram provokasyon kokan iletileri, önümüzdeki sürecin nasıl geçeceğini gösteriyor. CHP Genel Lideri, koltuğunu kaybedeceğini anladıkça daha da çirkinleşmekte, zehirli bir siyaset lisanına sarılmaktadır.

“BİZ BU OYUNA ASLA VE ASLA GELMEYECEĞİZ”

Kendi tabansız karanlığına, ülkeyi ve milleti de sürüklemeye çalışmaktadır. Biz, bu oyuna asla ve asla gelmeyeceğiz. Duruşumuzu bozmayacak, soğukkanlılığımızı koruma edeceğiz” tabirlerini kullandı.

“YENİ BİR İNSANIMIZI DAHA SAFLARIMIZA KATMANIN PEŞİNDE OLACAĞIZ”

“Son 21 yıldır olduğu üzere kendi işimize bakacağız, kendi gündemimize odaklanacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Milletimizin karşısına yeniden hizmetlerimizle, eserlerimizle ve projelerimizle çıkacağız. Gönüller fethetmenin, yeni bir insanımızı daha saflarımıza katmanın peşinde olacağız. Elbette tüm bunları yaparken seçim günü sandıklara sahip çıkmayı da ihmal etmeyeceğiz.

“YÜKÜMÜZ AĞIR, MESULİYETİMİZ BÜYÜK”

Hiçbir vatandaşımızın oyunun zayi olmasına, gasp edilmesine, sandık başı oyunlarıyla yok sayılmasına fırsat vermeyeceğiz. Yükümüz ağır, mesuliyetimiz büyük, vazifemiz zordur. Buradaki her bir dava arkadaşımızın görevine dört elle sarılacağına yürekten inanıyorum” tabirlerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün düzenlediği basın toplantısında “Erdoğan, açıkça söylüyorum, sen ülkenin hudutlarına, namusuna sahip çıkmadın. Bu ülkeye bile bile 10 milyondan fazla mülteci getirdin. Bu da yetmedi, ithal oy sağlamak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını haraç mezat sattın. Kendi vatandaşlarımızı mülteci pozisyonuna düşürdün. Buradan ilan ediyorum, ben iktidara gelir gelmez tüm mültecileri konutlarına göndereceğim, nokta. Erdoğan, sen bu ülkeyi uyuşturucu baronlarına teslim. Anneleri babaları, uyuşturucu tacirleri karşısında çaresiz bıraktın. Memleket, mafya babalarının barınağına döndü” sözlerini kullandı.

“SİNAN ATEŞ’İN HESABINI SORACAĞIM”

Kılıçdaroğlu, iktidara gelir gelmez bu uyuşturucu baronlarının tamamının “kökünü kazıyacağını” tabir ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu sebeple, iki adet torbacıya öldürttüğünüz gerçek ülkücü kardeşimiz Sinan Ateş’in hesabını, kuytuda saklanan hatalılardan soracağım. Yanan yürekleri soğutacağım, nokta. Erdoğan, sen parmağındaki tek yüzükle iktidara geldin. ‘Eğer bu yüzükten fazla bir şeyim varsa bana hırsız diyebilirsiniz’ dedin. Fakat artık kendini, aileni ve etrafındakilerin yedi sülalesini güçlü ettin. Karun üzere yaptın onları. Bak Erdoğan, ben hiçbir vakit çalmadım, çırpmadım. Buna tenezzül bile etmedim. Buradan ilan ediyorum, devletin ve milletin beş kuruşunda gözü olanın, beytülmale el uzatanın gözünü çıkaracağım, gözünü çıkaracağım ve alacağım o paraları. Ayrıyeten, kelam verdim milletime burunlarından fitil fitil getireceğim. Bu memlekette vatansever ve namuslu kamu vazifelileri var. Bunu da hiç kimse unutmasın.”

“BUNLAR KALIRSA 10 MİLYONDAN FAZLA SIĞINMACI DAHA GELECEK”

Yeni bir seçime giderken vatandaşlara da seslenmek istediğini belirten Kılıçdaroğlu, “Farkında mısınız? Bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek. Farkında mısınız? Bunlar kalırsa dolar 30 liraya dayanacak, bir kuru ekmek 10 liraya çıktığında sefalet derinleşecek. Bu kaçaklar sığınmacılar, potansiyel hata makinesine dönüşecek, yağmalar başlayacak.” dedi.

“HER MEŞREPTEN TERÖRİSTİ MECLİS’E SOKACAKLAR”

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı: “Farkında mısınız? Bunlar kalırsa kentler, sığınmacıların, mafya çetelerinin, uyuşturucu baronlarının denetimine geçecek. Farkında mısınız? Bunlar kalırsa, bayan cinayetleri artarak devam edecek, genç kızlar sokaklarda kendi başlarına gezemeyecekler ve çıkamayacaklar. Farkında mısınız? Bunlar kalırsa, domuz bağıyla insanlarımızı öldüren, iktidara ortak olacak. Farkında mısınız? Bunlar, teröristlere taviz vererek ülkeyi yönetecek her meşrepten teröristi memlekete ve Meclis’e sokacaklar. Kimse kusura bakmasın, biz buna asla müsaade vermeyeceğiz. Vatanını seven hiç kimse buna müsaade vermeyecek, nokta. Bunun için 28 Mayıs’ta sandığa gitmek ve tehlikeleri önlemek hepimizin ahlaki, vicdani ve vatani bir mecburiyetidir. Ahlaki, vicdani ve vatani bir mecburiyet var omuzlarımızda ve gideceğiz oylarımızı kullanacağız. Ve bunların tamamını düşünerek, işte bunun için en az 1 milyon insan sandık başında olacağız. Kelam mü? En az 1 milyon insan sandık başında olacağız, güvenliği sağlayacağız. Sevgili vatandaşım seni de oy attığın sandığın başında bekliyorum. Dün söyledim tekrar söylüyorum, biz bu vatanı sokakta bulmadık, milletim ayağa kalksın. Vatanını seven, bizimle omuz omuza versin. Vatanını seven sandığa gelsin.”

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset