Emre Belözoğlu'ndan yıllar sonra gelen itiraf: Soyunma odasında gözyaşları içinde oturdum

Emre Belözoğlu’ndan yıllar sonra gelen itiraf: Soyunma odasında gözyaşları içinde oturdum

Şampiyonlar Ligi yarı final ikinci maçında Inter ile Milan karşı karşıya gelecek. Dünyanın beklediği İtalyan derbisi ile ilgili olarak Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu açıklamalarda bulundu. Inter forması giydiği 2003 yılında Milan’a karşı Şampiyonlar Ligi’nden elenmenin hüznünü yaşayan Belözoğlu, o müsabaka ile ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu.

“KAYBETTİĞİMDE DAİMA AĞLADIM”

İtalyan basınından La Gazzetta dello Sport’a konuşan Emre Belözoğlu, o devir kaybettikleri Milan maçı için, “22 yaşındaydım ve kaybettiğimde daima ağladım. Maçın sonrasında yaşananları çok yeterli hatırlıyorum: soyunma odasında gözyaşları içinde oturuyordum. Birkaç baht yaratmıştım fakat deplasman golleri ile elendik. Bazen biraz bahta muhtaçlık duyarsınız. Milan güçlüydü lakin rövanşta âlâ oynamıştık.” dedi.

“FİZİKSEL VE ZİHİNSEL OLARAK HAZIR OLDUĞUNU KANITLADI”

Hakan Çalhanoğlu’nun performansı hakkında ise Emre Belözoğlu, “Büyük futbolcular için bu durumlar o kadar karmaşık değil. Inter’e imza attığında bu derbi senaryolarını öngörmüştü ve aslında fizikî ve zihinsel olarak hazır olduğunu kanıtladı.” tabirlerini kullandı.

“AVRUPA’NIN EN GÜZELLERİNDEN BİRİ OLACAK”

Arda Güler’den övgüyle bahseden Belözoğlu, “Onu Fenerbahçe’de oynadığımdan beri, hatta sportif yönetici olmadan evvel tanıyorum. Şimdi 15 yaşındaydı fakat çok güçlüydü. Avrupa’nın en yeterli orta saha oyuncularından biri olacak.” dedi.