Ekonomik Kriz Tatil Planlarını Engelliyor

Ekonomik Kriz Tatil Planlarını Engelliyor

MELTEM KARAKAŞ

Ekonomik sebeplerden ötürü bu yıl tatile gidemeyeceklerini söyleyen Eskişehirli vatandaş, “Tatile gidebilecek param olsa gitmek isterdim Avrupa’dan gelen insanların yaptığı üzere. Tatil bize haram” dedi.

Yaz mevsimi yaklaşırken, tatil planı yapmak isteyen vatandaşların hayalleri ekonomik sebeplerden ötürü yarım kaldı. Bu yıl da bütçelerinin tatil planı yapmaya el vermediğini söyleyen Eskişehirli vatandaşlar, tatile gitmenin mümkün olmadığını söyledi.

“BU YIL TATİLE GİDEMEYECEĞİZ ZİRA EMEKLİYİZ”

Ulaş Ayata:  Tatile gidebilecek param olsa gitmek isterdim Avrupa’dan gelen insanların yaptığı üzere. Ancak biz ekonomik krizden ötürü tatile filan gidemiyoruz. En son 3 yaşındaydım herhalde tatile gittiğimde. Bütçemizi aşıyor. Hemşire olduğum halde manavda çalışıyorum.

Enis Zeytinler:  Tatile gitmeyi düşünmüyoruz. Bu 21 yıllık hükümet canımıza okuduğu için hiçbir yere tatile gidemiyoruz beş yıldır. Bu sene de toparlanamayacağımıza nazaran tatil bize haram. 7 bin 500 lirayla, 12 bin lira mesken kirasının olduğu yerde ne mümkün. 37 yıl çalıştım. Emekli oldum. 12 yıldır çalışıyorum. Emekliye hayat yok.

Reşat Bağcıvan:  Bu yıl tatile gidemeyeceğiz zira emekliyiz. Avrupalı değiliz ki gidelim bu maaşla tatile biz de. Ekonomik gücümüz yetmiyor. En son 20 sene evvel tatile gittim. Çalışırken o da. Artık gidemiyoruz artık.

Tuncay Barın:  Sanırım gidemeyeceğim. Ekonomik sebeplerden ötürü. En son dört yıl evvel tatile gitmiştim. Değişim olsa kâfi bizim için. Tatil üzere addedeceğiz kendimize. Bir tatil için en az 20 bin lira lazım. O da çok mütevazi bir tatil için.

Kaynak: ANKA / İktisat