Efsane ortasaha Cesc Fabregas etkin futbol mesleğini sonlandırdı

Efsane ortasaha Cesc Fabregas etkin futbol mesleğini sonlandırdı

İspanyol ortasaha Cesc Fabregas 36 yaşında faal futbol mesleğini sonlandırdığını açıkladı.

Kariyerine Barcelona altyapısında başlayıp çok genç yaşta Arsenal’e transfer olarak devam eden Fabregas, Arsenal’de 7 dönem kalarak kaptanlığa kadar yükseldikten sonra yuvasına Barcelona’ya geri döndü. Bacelona’da ise 3 dönem duran İspanyol ortasaha buradan tekrar Premier Lig’e döndü. Bu sefer öteki bir Londra takımı olan Chelsea‘ye katıldı. Chelsea‘de 4.5 dönemin akabinde Monaco’ya geçen deneyimli ortasaha oyuncusu son olarak İtalya Seri B ekiplerinden Como’ya geçti ve mesleğini burada noktaladı.

UNUTAMAYACAĞIM BİR SEYAHAT OLDU

Fabregas, emeklilik kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Büyük bir kederle söylüyorum ki futbolu bırakma vaktim geldi. Asla unutamayacağım bir seyahat oldu.” sözlerini kullandı.

20 İNANANILMAZ YILIN AKABİNDE VEDA VAKTİ GELDİ

Kariyeri boyunca büyük tecrübeler yaşadığını belirten İspanyol futbolcu, “Harika anılarım ve arkadaşlarım oldu. Üç lisan öğrendim ve seyahatlerim boyunca daha merhametli ve bilge oldum. Fedakarlık, özveri ve keyif dolu 20 inanılmaz yılın akabinde, teşekkür etme ve bu hoş oyuna veda etme vakti geldi. Her dakikasını sevdim.” formunda görüşlerini paylaştı.

KUPA DOLABI HAYLİ İLGİ ÇEKİCİ

Kariyerinde Chelsea ile 2 Premier Lig, Barcelona ile 1 La Liga, Arsenal ile de Federasyon Kupası’nı kazanan Fabregas, İspanya Ulusal Ekibi formasıyla 2010 Dünya Kupası ve iki Avrupa şampiyonluğu yaşadı.

YENİ VAZİFESİ HAZIR

Fabregas, geçen dönem formasını giydiği Serie B grubu Como’da kalarak 19 yaş altı ve B kadrolarına antrenörlük yapacak.