Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal tekvandocu, tarihi başarıyı üstü açık otomobille çeşit atarak kutladı: Bu benim hayalimdi

Adanalı ulusal tekvandocu Nafia Kuş, evvel dünya şampiyonu akabinde da Avrupa şampiyonu olarak 25 gün ortayla iki altın madalya kazandı. Büyük bir sevinç yaşayan Kuş, kentte üstü açık arabayla cins attı.

DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Milli sportmen Nafia Kuş, Azerbaycan’da 1 Haziran’da düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası’nda +73 kiloda altın madalya kazandı. Geçen gün de Polonya’da yapılan 2023 Avrupa Oyunları’nda ulusal tekvandocu, kıymetli bir muvaffakiyete daha imza attı. Kuş, bayanlar +73 kiloda altın madalya elde etti.

“HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”

Madalyalarını aldıktan sonra Adana’ya gelen Nafia Kuş, üstü açık arabayla kentte sevinç çeşidi attı. Türk bayrağını tutarak arabaya binen Kuş, konvoy halinde kentte gezdi.Daha sonra gazetecilere konuşan Nafia Kuş, maksadının gelecek sene Paris‘te düzenlenecek Yaz Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi. Kuş, “Daha evvel dünya şampiyonu olan atletlere kendi vilayetlerinde karşılama yapılıyordu. Ben buna çok özeniyordum ve bu benim hayalimdi. Adana sokaklarında büyümüş birisi olarak bu hayalimi bugün gerçekleştirdim. Tek eksik hayalim kaldı. O da Paris Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmak. İnşallah Paris Olimpiyatları’nda da altın madalya kazanıp yeniden Adana sokaklarında cins atacağım” tabirlerini kullandı.

KENT PROTOKOLÜYLE BAYRAMLAŞTI

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Dadaloğlu Mahallesi’nde tıp atmaya başlayan Nafia Kuş, son olarak Yeni Adana Müzesi’ne geldi. Burada Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen kent protokolü bayramlaşmasına katılan Kuş, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Sağlam ve Adana Valisi Süleyman Elban’ın yanı sıra kent protokolüyle bayramlaştı. Kuş’a, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Sağlam ve Adana Valisi Süleyman Elban başarısı nedeniyle çiçek armağan etti.

Nafia Kuş’un kent çeşidinden fotoğraflar:

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Umutcan İşledici – Spor