Değişim sancısı CHP'nin küme toplantısına da yansıdı! Partinin ağır topları salonda yer almadı

Değişim sancısı CHP’nin küme toplantısına da yansıdı! Partinin ağır topları salonda yer almadı

CHP’deki değişim tartışmaları sürerken, Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yaptığı TBMM Küme toplantısında salonun bir kısmı boş kaldı. Partinin ‘ağır topları’ olarak bilinen Engin Altay, Veli Ağbaba, Bülent Tezcan üzere isimler de küme toplantısına katılmadı.

“DEĞİŞİM” DAVETLERİ SONRASI DİKKAT ÇEKEN GÖRÜNTÜ

CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun “değişim” davetinin akabinde CHP’nin TBMM Küme toplantısında salonun bir kısmının boş kalması dikkat çekti. Bununla birlikte partinin ağır topları olarak bilinen kimi milletvekillerinin de Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yaptığı toplantıya katılmadığı görüldü. Toplantıda bulunmayanlar ortasında Veli Ağbaba, Bülent Tezcan, Engin Altay, Ali Öztunç, Seyit Torun, Özgür Karabat üzere isimler yer aldı.

TEZCAN “YENİ LİDERLİK GEREKSİNİMİ VAR” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin akabinde İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, değişim davetinde bulunmuş, akabinde da CHP Küme Lideri Özgür Özel de, partide değişimin gerekliliğini savunarak, Kurultay’ın lokal seçim sonrasına bırakılmamasını istemişti. Partide değişim davetlerine katılan bir öteki isim de bir evvelki MYK’da yer alan Bülent Tezcan olmuştu. Tezcan, “Yeni liderlik gereksinimi var” tabirlerini kullanmıştı.