Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı bildirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı bildirisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı bildirisi

– “Deprem konutlarının birinci kısmının teslimatına inşallah Ekim, Kasım ayları içinde peyderpey başlıyoruz”

-“Milletimize kelam verdiğimiz formda 319 bini birinci bir sene içerisinde olmak üzere toplam 650 bin zelzele konutunu tamamlamakta kararlıyız”

-“14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin geride bırakılmasıyla birlikte artık ülkemizin meselelerine daha fazla ağırlaşma imkanına kavuştuk”

-“Bundan sonra tüm gücümüzü ve vaktimizi Türkiye’yi büyütmeye, milletimizin taleplerini karşılamaya hasredeceğiz”

-“Seçimlerin kazananı tartışmasız bir biçimde 85 milyon vatandaşı ile tüm Türkiye’dir. Ülkemiz birebir vakitte hizmetlerle, yapıtlarla, yatırımlarla ve ıslahatlarla dolu dolu geçireceği altın bedelinde bir 5 sene daha kazanmıştır”

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Deprem konutlarının birinci kısmının teslimatına inşallah Ekim, Kasım ayları içinde peyderpey başlıyoruz. Milletimize kelam verdiğimiz biçimde 319 bini birinci bir sene içerisinde olmak üzere toplam 650 bin zelzele konutunu tamamlamakta kararlıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı münasebetiyle görüntü bildiri yayımladı. Erdoğan, “Mübarek Kurban Bayramınızı canı gönülden tebrik ediyorum. Rabbimize bizleri bir Kurban Bayramı’na daha sıhhatle, huzurla ve afiyetle ulaştırdığı için sonsuz hamd ediyorum. Kurban Bayramı’nın ailelerimize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Bayramların millet olarak birliği, beraberliği, ezeli ve ebedi kardeşliği hatırlatan kıymetli günler olduğunu tabir eden Erdoğan, bilhassa kurban ibadetinin paylaşma ve dayanışmanın adeta tepeye çıktığı bereketli bir vakit olduğuna vurgu yaptı.

“Kurban Bayramı’nın vatandaşlarımız ortasında kardeşlik iklimini daha da güçlendireceğine inanıyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “6 Şubat zelzeleleri sebebi ile yüreklerimizin yandığı bu aylarda Kurban Bayramı’nın vatandaşlarımız ortasında kardeşlik iklimini daha da güçlendireceğine inanıyorum. Bu vesile ile bir kere daha asrın felaketinde hayatını kaybeden 50 bini aşkın canımızı rahmetle yad ediyor. Ailelerine sabrı cemil niyaz ediyorum. Sarsıntının yaralarını sarmak, depremzedelerimize en kısa müddette yuvalarına kavuşturmak için çalışmalarımızı fasılasız sürdürüyoruz” dedi.

Deprem konutlarının birinci kısmının teslimatına Ekim, Kasım ayları içinde peyderpey başlıyoruz”

Deprem bölgesinde inşa ve ihya faaliyetlerinin tüm süratiyle devam ettiğini tabir eden Erdoğan, Sarsıntı konutlarının birinci kısmının teslimatına Ekim, Kasım ayları içinde peyderpey başlanacağını kaydetti.

“Ülkemizin problemlerine daha fazla ağırlaşma imkanına kavuştuk”

Erdoğan, “Milletimize kelam verdiğimiz halde 319 bini birinci bir sene içerisinde olmak üzere toplam 650 bin zelzele konutunu tamamlamakta kararlıyız. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin geride bırakılmasıyla birlikte artık ülkemizin sıkıntılarına daha fazla ağırlaşma imkanına kavuştuk. Bundan sonra tüm gücümüzü ve vaktimizi Türkiye’yi büyütmeye, milletimizin taleplerini karşılamaya hasredeceğiz. Buradan bir defa daha verdikleri güçlü dayanakla iki bayram ortasında bizlere 2 demokrasi bayramı yaşatan aziz milletimin tüm fertlerine, yurtdışındaki gurbetçi kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” açıklamasını yaptı.

“Seçimlerin kazananı tartışmasız bir formda 85 milyon vatandaşı ile tüm Türkiye’dir”

Türkiye’nin en kritik seçimlerinden birinin demokrasi şöleni içinde yüzde 90’a varan rekor iştirak oranı ile bütün dünyada gıpta ile izlenen bir atmosferde muvaffakiyet ile gerçekleştirdiğini söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimlerin kazananı tartışmasız bir formda 85 milyon vatandaşı ile tüm Türkiye’dir. Ülkemiz tıpkı vakitte hizmetlerle, yapıtlarla, yatırımlarla ve ıslahatlarla dolu dolu geçireceği altın pahasında bir 5 sene daha kazanmıştır. Biz de milletimizin itimadına layık olabilmek ismine kabinemiz ve ittifak ortaklarımızla birlikte omuz omuza çalışacağız. 29 Mayıs sabahı prestiji ile inşasına başladığımız Türkiye Yüzyılımızı bir hayal olmaktan çıkarıp Allah’ın müsaadesi ile gerçeğe dönüştüreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“İnşallah milletimizin çizdiği istikamette yürüyerek Türkiye Yüzyılı menziline kesinlikle varacağız”

Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin diyorum. Hac farizasını yerine getirme niyetiyle şu an kutsal topraklarda bulunan vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Kurban Bayramı ziyaretleri mesken tatil emeliyle yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan trafik kurallarına titizlikle riayet etmelerini istiyorum. Kurban Bayramı’nın hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum, hepimizi muhabbetle selamlıyorum. Bayramınız mübarek olsun, kalın sağlıcakla” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hülya Keklik – Siyaset