CHP'den, Meral Akşener'in "CHP'den 15 vekil istemek en büyük pişmanlığım" kelamlarına karşılık

CHP’den, Meral Akşener’in “CHP’den 15 vekil istemek en büyük pişmanlığım” kelamlarına karşılık

Seçim sonrası büründüğü sessizliğini partisinin olağan kurultayında bozan DÜZGÜN Parti başkanı Meral Akşener, “Biz bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır.” demişti. Bu kelamlara CHP kanadından birinci karşılık CHP Genel Lider Yardımcısı Zeynel Emre’den geldi. Emre, “İttifakta bulunan partilerin yani siyasette biz bir alacak verecek alakası içerisinde değiliz. Biz kimseden alacaklı olduğumuzu sav etmiyoruz” tabirlerini kullandı.

“15 VEKİLİN BEDELİNİ ÖDEYEMEDİK”

Geçtiğimiz hafta sonu ÂLÂ Parti Kurultayı’nda konuşan Meral Akşener, hem parti içine hem de muhalefete kıymetli iletiler verdi. Akşener, “Biz bu parti seçime girebilsin diye CHP’den 15 milletvekili istedik. Hayatımın en büyük pişmanlığıdır. Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum fakat o gün bugündür bu 15 milletvekilinin bedelini ödeyemedik” dedi.

“ALACAK VERECEK BAĞI İÇİNDE DEĞİLİZ”

Akşener’in bu kelamlarına CHP’den cevap geldi. Bir yayına katılan CHP Genel Lider Yardımcısı Zeynel Emre, “İttifakta bulunan partilerin yani siyasette biz bir alacak verecek bağı içerisinde değiliz. Biz kimseden alacaklı olduğumuzu argüman etmiyoruz. Münasebetiyle bize kimsenin borçlu olup olmadığı tarafında de özel olarak bir şey söylemesini beklemiyoruz. Bunları kamuoyuna yönelik olarak almak lazım. Bizim buradaki muradımız, ben televizyon programlarında tekraren söyledim. Muhalefet bloğu içerisinde yer alan partiler ve onların önderlerinin birçoğunun oradan koptuğu ve birçoğunun da iktidarın el açtığı önderler ve partiler olduğunu gözden kaçırmayalım. Bu beşerler iktidar tarafında yer alsalardı alabilecekleri her koltuğu alabilirlerdi.” sözlerini kullandı.