CHP heyeti, gazeteci Merdan Yanardağ'ı Silivri Cezaevi'nde ziyaret edecek

CHP heyeti, gazeteci Merdan Yanardağ’ı Silivri Cezaevi’nde ziyaret edecek

Milletvekilleri Evrim Karakoz, Mustafa Sarıgül, Utku Çakırözer, Enis Berberoğlu ve Yüksel Mansur Kılıç’tan oluşan CHP heyeti, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’la ilgili kelamları nedeniyle tutuklanıp Silivri Cezaevi’ne gönderilen gazeteci Merdan Yanardağ‘ı ziyaret edecek.

TUTUKLANMIŞTI

Gazeteci Merdan Yanardağ, katıldığı televizyon programında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’la ilgili kelamları nedeniyle geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Hakim karşısına çıkan Yanardağ, tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

CHP, MERDAN YANARDAĞ’I CEZAEVİNDE ZİYARET EDECEK

CHP, tutuklanan Merdan Yanardağ için harekete geçti. Ana muhalefet partisinin, Merdan Yanardağ ile cezaevine görüşmek için Adalet Bakanlığı’na yaptığı müracaat kabul edildi. Milletvekilleri Evrim Karakoz, Mustafa Sarıgül, Utku Çakırözer, Enis Berberoğlu ve Yüksel Mansur Kılıç’tan oluşan CHP heyeti, Medan Yanardağ’ı Silivri Cezaevi’nde ziyaret edecek.

“YANARDAĞ’DAN TERÖRİST ÇIKMAZ”

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, ziyaretin pazar günü gerçkeleştirileceğini söyledi. Katıldığı televizyon kanalında açıklama yapan Berberoğlu, “Yanardağ’dan terörist çıkmaz. Ona atılan bu ifadeyi temizlemek de gazetecilik mesleğinin bir gereğidir” sözlerini kullandı.

“BENİ MAKSAT SEÇTİLER”

Öte yandan tutuklu bulunduğu cezaevinden ileti yollayan Yanardağ şunları söylemişti: “Merdan Yanardağ’ın gazetecilik hali iktidarı rahatsız etti. Bu nedenle beni maksat seçtiler. Yapılan, seçim periyodunda kullanılan montaj görüntü siyasetinin devamıdır. Tutuklanma sürecimin tüzel bir süreç olmadığını, siyasi bir süreç olduğunu düşünüyorum. Bunu da kısa müddette göreceğiz. Ben her şeye rağmen dayanışma ile manileri aşacağımızı düşünüyorum. Takviye olan, dayanışma gösteren herkesi sevgi ile selamlıyorum. Bir şeyin bilinmesini istiyorum. Haksızlıklara hiçbir vakit boyun eğmeyeceğim!”