Bugün hastaneler tatil mi? Devlet hastaneleri bugün açık mı? 27,28,29,30 Haziran hastaneler açık mı?

Bugün hastaneler tatil mi? Devlet hastaneleri bugün açık mı? 27,28,29,30 Haziran hastaneler açık mı?

Vatandaşlar, yarın hastanelerin açık olup olmadığını ve tabiplerin bayram tatilinde çalışıp çalışmadığını araştırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamu kurumları için 9 günlük bir tatil duyurmasının akabinde, 26-27 Haziran arefe günü için hastaneler, sıhhat ocakları, acil servisler ve polikliniklerin çalışıp çalışmadığı konusu merak ediliyor. Bayram tatilinin sıhhat kurumları için geçerli olup olmadığı da merak konusu. Pekala, Bugün hastaneler tatil mi? Devlet hastaneleri bugün açık mı? 27,28,29,30 Haziran hastaneler açık mı? İşte devlet hastaneleri ve özel hastanelerin bayram tatilindeki çalışma durumu…

BUGÜN HASTANELER TATİL Mİ?27, 28, 29, 30 HAZİRAN HASTANELER AÇIK MI?

Kurban Bayramı boyunca sıhhat kurumları kapalı olacak. 28 Haziran’da başlayacak Kurban Bayramı tatili hafta sonu da dahil olmak üzere 3 Temmuz Pazartesi günü sona erecek. İdari müsaadeli olan memurlar için tatil toplam 9 gün sürecek.

DEVLET HASTANELERİ BUGÜN AÇIK MI?

26-27 Haziran tarihinde Aile Sıhhati Merkezleri olarak da bilinen Sıhhat Ocakları kapalı olacak. 26 Haziran Pazartesi günü eczaneler açık olacak. Arefe günü ise öğlenden sonra eczaneler kapalı olacak. Hastanelerin ise acil servisleri hizmet vermeye devam edecek. Aile Sıhhati Merkezi yahut bilinen başka bir ismiyle Sıhhat Ocakları idari müsaade kapsamında olacağından kapalı olacak. Sıhhat Ocakları, Kurban Bayramı sonrasında 3 Temmuz Pazartesi günü hizmet vermeye devam edecek.