Birinci durakları Ankara oldu! Muhteşem Lig'e çıkan Samsunspor'dan gönülleri fetheden hareket

Birinci durakları Ankara oldu! Muhteşem Lig’e çıkan Samsunspor’dan gönülleri fetheden hareket

Spor Toto 1. Lig’de şampiyon olarak Harika Lig’e çıkmayı garantileyen Yılport Samsunspor, Ankara’ya giderek Anıtkabir‘i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Samsunspor Futbol Kulübü İdare Şurası Lider Vekili ve İcra Heyeti Üyesi Veysel Bilen, yöneticiler, teknik yönetici Hüseyin Eroğlu, antrenörler ve futbolcular yer aldı.

ÇELENK BIRAKIP HÜRMET DURUŞUNDA BULUNDULAR

Veysel Bilen’in mozoleye çelenk bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu. Anıtkabir merdivenlerinde şampiyonluk kupası ile fotoğraf çektiren Samsunspor kafilesi, Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçti.

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Veysel Bilen, şu tabirleri yazdı;

“Aziz Ceddim, 19 Mayıs 1919’da kurtuluş meşalesini yaktığınız Samsun’umuzun simgesi olan, şahsınızın heykeli bulunan armalı formasıyla mazisi şan ve onurla dolu Samsunspor Futbol Kulübü, Spor Toto 1. Lig 2022-2023 dönemi şampiyonu olarak manevi huzurlarınızda bulunuyoruz. Aziz Ceddim, sizden aldığımız güçle, açtığınız yolda, gösterdiğiniz maksat doğrultusunda zeki, çevik ve ahlaklı sportmenler yetiştirerek, var gücümüzle çalışacağımıza kelam veriyoruz. Ruhunuz şad olsun, rahat uyuyunuz. Kulübümüz sonsuza denk izinizdedir ceddim.”