Beyin Tümörü Teşhisi Konulan Küçük Semih, 2 Yıl Sonra Tekrar Yürüdü

Beyin Tümörü Teşhisi Konulan Küçük Semih, 2 Yıl Sonra Tekrar Yürüdü

Beyin tümörü teşhisi konan küçük Semih, 2 yıl sonra tekrar yürüdü

Toraman ailesinin tekrar ‘İlk adım’ sevinci

Yeniden yürüyen Semih’in tek hayali bisiklet sürüp futbol oynayabilmek

ADANA – Adana‘da 2 yıl evvel beyin tümörü teşhisi konulan ve yürüme kabiliyetini kaybeden 9 yaşındaki Semih, başarılı bir tedavinin akabinde 2 yıl sonra tekrar birinci adımlarını attı. Küçük çocuğun artık tek hayali bisiklet sürüp arkadaşlarıyla futbol oynayabilmek.

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Mirzaçelebi Mahallesi’nde ikamet eden Osman ve Tuba çiftinin 9 yaşındaki oğulları Semih Hüda Toraman, 2 yıl evvel yaşadığı göz kayması ve yürüme bozukluğu şikayetleri nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Küçük çocuğa kaldırıldığı Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde beyin tümörü teşhisi konuldu. Küçük Semih’in beynindeki tümör ameliyatla alındı fakat ameliyattan sonra bedeninin sağ tarafı felç kaldı ve bir daha adım atamadı. 1 yıl boyunca kemoterapi tedavisi gören küçük çocuk daha sonra fizik tedaviye başladı. Aldığı fizik tedavi sonucu Semih bir ay evvel dayanaklı halde tekrardan yürümeye başladı. Semih’i tedavi müddetince hiç yalnız bırakmayan LÖSEV yetkilileri de geçtiğimiz gün Semih’i ziyaret edip oyuncak ikram etti.

“Semih çok kısıtlıydı”

İhlas Haber Ajansı’na konuşan anne Tuba Toraman, “Her ne kadar patolojik sonucumuz makus çıksa da Semih’in iradesiyle bu süreci çok hoş bir formda atlattık. Şuanda fizik tedavimiz devam ediyor. Bu fizik tedaviyle inanıyorum ki oğlum süratli bir halde yürümeye başlayacak. Çok üzülüyordum, kendisi de çok üzülüyordu. Semih çok kısıtlıydı. Öbür arkadaşları top oynayıp bisiklet sürerken oğlum çok etkileniyordu. Şuanda oğlumun en büyük hayali tekrardan bisiklet sürüp arkadaşlarıyla futbol oynamak” diye konuştu.

Adım atmaya başlayan Semih ise yalnız başına bisiklet sürmeyi çok özlediğini söyledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Umutcan İşledici – Sıhhat