Belediye liderine kızan seyyar simitçi çocuklarını akaryakıt döküp yakmaya kalktı

Belediye liderine kızan seyyar simitçi çocuklarını akaryakıt döküp yakmaya kalktı

Afyonkarahisar’da belediyeye borcu olan seyyar simitçi, belediye lideri ile görüşmesinden sonuç alamayınca akıllara ziyan bir harekete kalkıştı. Çocuklarının üzerine akaryakıt döküp yakmaya çalışan adamı polis son anda engelledi.

BELEDİYE LİDERİYLE GÖRÜŞTÜKTEN SONRA AKARYAKITLA GERİ GELDİ

Olay, Afyonkarahisar Belediyesi önünde meydana geldi. Argümana nazaran, kent merkezinde seyyar simitçi çalışan M.Ç. isimli şahıs zabıta takımlarının simit satmasını engellediği münasebeti ile mevzuyu görüşmek için sabah saatlerinde Belediye Lideri Mehmet Zeybek’in yanına gitti. Fakat görüşmede Lider Zeybek’den olumsuz karşılık alan M.Ç., akabinde dışarı çıkıp birkaç dakika sonra elinde akaryakıt bidonu ile tekrar geriye geldi.

ÇOCUKLARININ ÜZERİNE AKARYAKIT DÖKÜP NYAKMAKLA TEHDİT ETTİ

Bu sırada aşağıda bekleyen 2 çocuğunun üzerine bezin döken adam çocuklarını yakmakla tehdit edip Lider Zeybek’ten sorunun çözülmesini istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis grupları M.Ç., ikna edip elindeki çakmağı alıp derdest etmeyi başardı. M.Ç.’yi gruplar daha sonra belediye binası içerisine götürürken, üzerine akaryakıt dökülen 2 çocuk ile karısı polis tarafından muhafaza altına alındı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Olayla ilgili başlatılan inceleme devam ederken, şahıs ambulansa alınarak denetim emelli hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, Afyonkarahisar Belediyesi zabıta takımları ise olayı görüntülemek isteyen basın mensuplarını engellemeye çalışmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Gizem İde – Aktüel