Bayburt Devlet Hastanesi Çocuk Servisi Çizgi Sinema Karakterleriyle Süslendi

Bayburt Devlet Hastanesi Çocuk Servisi Çizgi Sinema Karakterleriyle Süslendi

Bayburt Devlet Hastanesi çocuk servisi duvarları çizgi sinema karakteriyle süslendi hasta çocukların yüzleri güldü

Hasta çocukları çocuk servisi duvarlarındaki kocaman çizgi sinema karakterleri karşılıyor

BAYBURT Bayburt Devlet Hastanesi çocuk servisi duvarları, çocukların sevdiği çizgi sinema karakterleriyle, hayvan figürleriyle donatıldı, odalara da ilgilerini çekebilecekleri hayvanların ve karakterlerin isimleri verildi.

Maşa ile Koca Ayı, Örümcek adam, Batman, Tom ve Jerry, Ayı Winnie, Ormanlar Hükümdarı Aslan, Pepee, üzere sevilen çizgi sinemaların karakteriyle kaplanan duvarların yanı sıra yatarak tedavi gören çocukların odalarına da sevecenler, yunuslar, aslanlar, sincaplar, astronotlar üzere isimler verilerek çocukların sıcak bir konut ortamında tedavi görmeleri, hastane ve hekim kaygıları bulunan çocukların da dehşetlerini yenmeleri amaçlanıyor.

Çocuk hastaların sıkılmadan vakit geçirmeleri için bir odayı da çocuk uğraş, hastane sınıfına dönüştürdüklerini belirten Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü Sevinç Şık Akkoyun, “Hastane idaresi olarak servisimizde bulunan bir odayı çocuklarımızın oyun oynayıp, keyifli vakit geçirebilecekleri bir oda haline getirdik. Yatarak tedavi gören çocuklarımızın tedavileri yapılırken canları sıkılmasın istedik, bu türlü bir sınıf hazırladık” dedi.

Kadın doğum servisi de özel hastane formatına uygun biçimde hazırlandı anne adayları unutulmadı

Anne adaylarının doğum telaşlarını gidermek, olağan doğuma teşvik gayesiyle çocuk servisinin yanı sıra bayan doğum servisinin de kapı ve koridorlarına süsleme yapıldığını söyleyen Bayburt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Canpolat, “Hastanemizin çocuk servisine ve bayan doğum servisine eksiksiz yenilikler katıldı. Tüm yeni doğan çocuklarımıza doğum anısı olarak bayan doğum servisimizde köşeler oluşturuldu. Burada anne adaylarımızı olağan doğuma teşvik etmek ve doğum korkularını gidermeyi amaçlıyoruz.

Çocuk servisimizde odalarımız aslanlar, kaplanlar, astronotlar, sincaplar üzere ilgilerini çekecek isimlerle isimlendirildi, odaları konutlarındaki odalar üzere hazırlandı. Tekrar çocuk hastalarımız için çocuk servisimiz içerisinde eğlenceli vakit geçirebilecekleri, oyunlar oynayabilecekleri, çocuk gelişimci arkadaşlarımızın da eşlik edebileceği bir sınıf oluşturuldu. Çocuklarımızın adeta sıcak bir konut ortamında tedavi görebileceklerinden anne, babaların kuşkusu olmasın. Bununla birlikte tüm anne adaylarımızı endişelerinden arınmış bir halde, itimatla hastanemize bekliyoruz” sözlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Öznur Demir – Sıhhat