Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen Rus Sinema Günleri yarın başlıyor
Bağcılar Belediyesi tarafından Yunus Emre Enstitüsü ve Rusya Federasyonu İmaj Direktörleri Birliği iş birliğinde düzenlenen “Rus Sinema Günleri”, yarın sinemaseverlerle buluşacak.
Konuya ait yapılan açıklamaya nazaran, Rus sinemasından “Sis”, “Maya Takvimi” ve “İvan Yokken Beni Gömmeyin” sinemaları, Bağcılar Belediyesi Başkanlık Sahnesi’nde izlenebilecek.
Gösterimlerin akabinde Türk ve Rus sinemacılarının katılacağı söyleşiler düzenlenecek.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, Rusya’nın edebiyat, sanat ve sinema alanında dünyada değerli bir yeri olduğunu belirterek, “Bu aktiflik, iki ülke ortasındaki kültürel bağların güçlenmesine kıymetli katkı sunacak ve iki milletin birbirini daha uygun tanımasına, karşılıklı fikir alış-verişinde bulunmasına da yer hazırlayacaktır.” tabirlerini kullandı.
Rusya Federasyonu ile kültürel bağların güçlendirilmesi maksadıyla gerçekleştirilen aktiflik, 17 Temmuz’da sona erecek.