Antalya'ya kara yoluyla gelen tatilcilerde araç kuyrukları oluştu

Antalya’ya kara yoluyla gelen tatilcilerde araç kuyrukları oluştu

KURBAN Bayramı’nda tüm otellerin dolduğu Antalya’ya kara yoluyla gelişler devam ediyor. Kentin giriş noktalarında kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Döşemealtı ilçesinde jandarma ve emniyet grupları, 2 kilometreyi bulan araç kuyruğunda tatilcilere çikolata ve kolonya ikram etti.

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasının akabinde turizm kenti Antalya’ya sırf hava yoluyla değil, kara yoluyla da tatilcilerin gelişi sürüyor. Kente kara yoluyla gelenler 7 giriş noktasında emniyet ve jandarma grupları tarafından tek tek durdurulup denetim ediliyor. Şoför ve yolcuların genel bilgi taramalarının (GBT) yanı sıra araçlarda da arama yapılıyor.

Kentin kuzey giriş noktası olan Döşemealtı ilçesinde jandarma ve emniyet grupları ortak uygulama yaptı. Yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluşurken jandarma grupları şoförlere ve yolculara çikolata ve kolonya ikramında bulundu. İstanbul, Eskişehir, Edirne, Sakarya, Ankara başta olmak üzere yurdun farklı bölgelerinden gelen tatilciler ise uygulamadan mutlu olduklarını söyledi.KOLONYA, ÇİKOLATA İKRAMI Kente tatil için gelen Oğuzhan Kayhan, kontrollerden mutlu olduğunu belirterek gece boyunca yolda çok sayıda kontrolden geçtiklerini tabir etti. Bursa’dan gelen Mehmet Akdemir ise Antalya’da bir hafta tatil yapacaklarını söyledi.Karşısında jandarma grubunu kolonya ve çikolata ile gören Mustafa Özgür Tunalı da “Çok şaşırdık, çok şad kaldık. Kemer’e gidiyoruz. Seyahat hoş geçti” diye konuştu. Eskişehir’den Antalya’ya gelen Sertan Kömür de “Sürekli bir uygulama olsun bence. Şeker çikolata görünce şaşırdık ancak düzgün oldu” tabirini kullandı.

Bu ortada, bayram öncesi uygulama noktasından geçen araç sayısı da arttı. Bayram öncesinde günde yaklaşık 3 bin 500 aracın giriş yaptığı noktada sayı 5 bine çıktı. Günlük giriş yapan araç sayısının daha da artması bekleniyor.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Alparslan Çınar – Turizm