Antalya Kent Kurulu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan'ı ziyaret etti

Antalya Kent Kurulu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan’ı ziyaret etti

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Antalya Kent Kurulu temsilcilerini ağırladı.

Kent Kurulu Lideri Semanur Kurt ve beraberindekiler, Özkan’ı makamında ziyaret etti.

Özkan, konuşmasında, sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediğini ve kentin gelişimi için ilgili paydaşlarla sık sık bir ortaya gelip, görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Antalya Kent Kurulunun çeyrek asırdır kente hizmet ettiğini belirten Özkan, “Şehrimizin toplumsal, kültürel, ekonomik ve fiziki yapılanması üzere alanlarda yaşanan problemlere tahlil bulmak için elini taşın altına koymaktan çekinmiyor.” dedi.

Üniversitede son 2,5 yılda yapılan çalışma ve projelerden bahseden Özkan, eğitim, dijital dönüşüm, bilim ve sıhhat alanında gerçekleştirmek istedikleri projeler hakkında bilgi verdi.

Konservatuvar binasına 2020 yılında sarsıntıya dayanıksız raporu verildiğini kaydeden Özkan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önceliğimiz geleceğimizin teminatı gençlerimizin, çocuklarımızın güvenliğidir. Bu maksatla öğrencilerimizi üniversitemizdeki farklı ünitelere taşıdık. Binanın güçlendirme projesi, yıkılıp yine yapılması maliyetinin yüzde 40’ını geçiyor. Kentimize, üniversitemize yakışan bir bina kazandırmak için hayırseverlerimizin dayanağını bekliyoruz.”

Antalya Kent Kurulu Lideri Semanur Kurt ise üniversitenin kente kapısını açmasının çok kıymetli olduğunu söz etti.

Kaynak: AA / Kültür Sanat