Ankara'da havuz ve aquaparklarda bayram yoğunluğu

Ankara’da havuz ve aquaparklarda bayram yoğunluğu

ANKARA’da 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde havaların da ısınması ile birlikte havuz ve aquaparklarda yoğunluk yaşanmaya başladı. Sıcaktan bunalan vatandaşların akın ettiği havuz ve aquaparklara giriş yetişkinler için 200 ile 350 TL ortasında değişirken, 12 yaş altı çocuklar için ise 125-150 TL ortasında fiyat ödeniyor.

Ankara‘da Kurban Bayramı tatiliyle birlikte havaların da ısınmasının ardından havuz ve aquaparklar hizmet vermeye başladı. Hava sıcaklığının 30 dereceye dayandığı kentte hafta başından itibaren vatandaşlar kentin dört bir yanında hem belediye ve çeşitli kurumların halka açık havuzları, hem de oteller ve öteki özel işletmelere ilişkin havuz ve aquaparklara akın etti. Kıyı bölgelerine tatile gitmeyen vatandaşlar, havuzlar ve aquaparklarda serinledi.

Kentte renkli manzaraların oluştuğu havuz ve aquaparklara giriş yetişkinler için 200 TL’den başlayarak 350 TL’ye kadar çıkarken, 12 yaş altı çocuklar içinse 125- 150 TL ortasında değişiyor. Yeme- içme masrafları ile birlikte Ankara’da bir kişinin günlük havuz cümbüşü yaklaşık 500 TL’yi geçiyor.Kentte faaliyet gösteren aquaparkın müdürü Burak Çelik, tatil bölgelerine gidemeyenler için kentte alternatif oluşturmaya çalıştıklarını söyleyerek, “Ankaralılar ve etraf vilayetlerden gelen konuklarımız günübirlik güya Didim, Bodrum’a gitmiş üzere meskenlerine memnun bir biçimde dönüyorlar. Bayram tatilinin birinci 3 gününde 6 bin kişiyi ağırladık, ilgi hayli fazla. Fiyatları bu sene hayli makul tuttuk. Giriş fiyatlarımız kişi başı hafta içi 200, hafta sonu 250 TL. 0-6 yaş fiyatsız, 7-12 yaş ise yüzde 50 indirimli. Dört kişilik bir aile burada yemesi içmesi de dahil olmak üzere 700-800 TL bandında vakit geçirebiliyor” dedi.’FİYATLAR TATİL BÖLGELERİNE NAZARAN UYGUN’Onur Baydar, çocukları ile aquaparka geldiğini söyleyerek, “Ankara’da deniz olmadığı için havuzları tercih ediyoruz. Çocuklarım da burayı çok seviyorlar. Bayram tatilinin birinci günlerini Ankara’da geçirmeyi tercih ettik. Fiyatlar da tatil bölgelerine nazaran daha uyguna geliyor” diye konuştu.Erdinç İhtimam ise “Çocuklarımla birlikte burada bir gün geçirmek 700-800 TL bir fiyata mal oluyor. Bugün tatil bölgelerindeki günlük fiyatları düşündüğünüzde epeyce uygun bir rakam” ifadelerini kullandı.

Berkcan Ülger, 2 kişi 700-800 TL fiyatlarda günlük tatillerini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Şu an Antalya’da bir hafta konaklamak istesek 30 bin TL para istiyorlar. Burası bizim bütçemiz için daha uygun olduğu için tatilimizi Ankara’da geçirmek istedik” dedi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Enes Geyik – Ömür